Afrin'de maske ve el dezenfektanı dağıtıldı - Son Dakika

Afrin'de maske ve el dezenfektanı dağıtıldı

11.10.2020 00:57
Afrin'de maske ve el dezenfektanı dağıtıldı, System.String[]

Suriye'nin Afrin ilçesinde yaşayan sivillere İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından maske ve el dezenfektanı dağıtımı yapıldı.

Suriye'nin Afrin ilçesinde yaşayan sivillere İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından maske ve el dezenfektanı dağıtımı yapıldı.

Vakfın Suriye Çalışmaları Reyhanlı Bölge Ofisi Koordinatörü Zeki Tahiroğlu, yaptığı açıklamada, Suriye'de korona virüs tedbirleri kapsamında yardım çalışmalarının yoğun bir şekilde devam ettiğini söyledi.

Tahiroğlu, bölgede olası bir salgının meydana gelmesi durumunda çok sayıda kişinin etkileneceğini belirterek, "Karşı karşıya olduğumuz virüs küresel ölçekte dünyayı etkisi altına aldı. Haliyle Suriye'deki mevcut şartlar göz önünde bulundurulduğunda salgının yayılması sivillerin genel yaşamı için büyük bir sorun oluşturur. Bu nedenle tedbirler ciddi önem taşıyor" dedi.

Suriye'de korona virüs tedbirleri kapsamında bilgilendirme ve hijyen malzemesi dağıtım çalışmaları yürüttüklerini anlatan Tahiroğlu, "Son olarak Suriye'nin Afrin ilçesinin genelindeki sivillere 10 bin adet maske ve el dezenfektanı dağıttık. Aynı zamanda tedbirler konusunda da bilgilendirmede bulunduk" dedi. - HATAY

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Afrin'de maske ve el dezenfektanı dağıtıldı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Oxford'un koronavirüse karşı geliştirdiği aşıyı gönüllü olarak deneyen hasta hayatını kaybetti Bakan Koca, Cem Yılmaz'ın sağlık çalışanlarıyla ilgili çağrısına olumlu yanıt verdi Arsenal'li Mesut Özil'in adı ABD ekibi DC United ile anılıyor Son Dakika: Azerbaycan ordusu 21 köy ve 1 kasabayı işgalden kurtardı Gürcistan'da rehine krizi sürüyor! Yaşlı bir kadın serbest bırakıldı ABD, Karabağ savaşına dahil oldu! Azerbaycan ve Ermenistan Dışişleri Bakanları Washington'a gidiyor Ünlü YouTuber canlı yayında bir kadını darbetti! Sosyal medya ayağa kalktı Korkutan görüntüler! Koronavirüsten ölenler hastane koridoruna dizildi