Afşin'de Tarım İşçilerinin Yevmiyeleri Belirlendi - Son Dakika

Afşin'de Tarım İşçilerinin Yevmiyeleri Belirlendi

6 yıl önce

Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar, ilçede tam gün çalışan tarım işçilerinin yevmiyesinin 32 lira olarak belirlendiğini söyledi.

Afşin'de Tarım İşçilerinin Yevmiyeleri Belirlendi, System.String[]

Afşin Ziraat Odası Başkanı Hasan Akpınar, ilçede tam gün çalışan tarım işçilerinin yevmiyesinin 32 lira olarak belirlendiğini söyledi.


Akpınar, yaptığı açıklamada, oda binasında düzenlenen toplantıda, işçi çavuşları ve tarım işverenleriyle bir araya gelerek sorunlarını tartıştıklarını ve işçilerin yevmiyelerini belirlediklerini kaydetti.


2014 çalışma takvimi başlangıcından itibaren işçi yevmiyelerinin çavuşluk dahil 32 lira olarak belirlendiğini dile getiren Akpınar,  şöyle devam etti:


"Yatılı gelen işçiler için geliş masrafı işverene gidiş masrafı işçiye aittir. 16 yaşından küçük işçilerin çalıştırılması yasaktır. Her gün gidiş geliş yapan işçiler, yol ücretini işverenle aralarında anlaşacaklardır. İşçi en az 8 saat çalışmak zorundadır. Açık kamyon ve kamyonetle işçi taşınması yasaktır. Zaruri ihtiyaçlar işveren tarafından karşılanacaktır" diye konuştu. - Kahramanmaraş

Haber Yayın Tarihi: 02.05.2014 12:43 Kaynak: AASon Dakika

Bu köyde 9 günde 6 kişi trafik kazasında öldü! Halk yas içinde
Esra Erol'da sosyal medyanın gerçek yüzü ortaya çıktı! Karşısında görünce şaşkına döndü Eşinden farklı cinsel isteklerde bulundu, olumsuz yanıt aldı! 'Bakımsızsın' diye hastanelik etti