Ağrılı öğrenciler lösemililer için yardım kampanyası başlattı - Son Dakika

Ağrılı öğrenciler lösemililer için yardım kampanyası başlattı

11.11.2019 15:26
Ağrılı öğrenciler lösemililer için yardım kampanyası başlattı, System.String[]

Ağrı'nın Patnos ilçesinde, öğrencilerin önerisiyle lösemililere destek olmak için "Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) İncileri" isimli kampanya başlatıldı.

Ağrı'nın Patnos ilçesinde, öğrencilerin önerisiyle lösemililere destek olmak için "Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) İncileri" isimli kampanya başlatıldı.

Cengiz Topel İlköğretim Okulunda öğrenim gören öğrenciler, rehber öğretmeni Muhammet Bedir öncülüğünde "LÖSEV İncileri" isimli yardım kampanyası projesi hazırladı.

Kampanya kapsamında okullarında kermes düzenleyen öğrenciler, 3 gün sürecek kermesten elde edilecek gelir ile lösemi hastalarına destek olacak.

Kermesi ziyaret eden Patnos Kaymakamı Enver Özderin, burada yaptığı açıklamada, kermese, destek vermek için katıldıklarını söyledi.

Kampanyanın çok anlamlı olduğunu belirten Özderin, "Bu proje kapsamında yapılan kermeste elde edilecek gelirin tamamı LÖSEV'e bağışlanacak. Tüm öğrenci ve öğretmenlere bu anlamlı projelerinden dolayı teşekkür ederim." dedi.

Okulun rehber öğretmeni Muhammet Bedir de öğrencilerden gelen öneriler doğrultusunda böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi.

Öğrencilerin yardımlaşma duygusu içinde hareket ettiğini belirten Bedir, "Çocuklar, yardımlaşma ve dayanışma duygusunu geliştirmek ve okulumuzda farkındalık yaratarak lösemi hastalığının önemine dikkati çekmek istedi." dedi.

Bedir, öğrencilerin büyük özveri ile kampanyayı düzenlediğini ifade ederek, "Projeyi öğrenciler yürüttü ve 3 gün sürecek. Öğrencilerimiz, lösemili kardeşleri için tüm yürekleriyle mücadele ediyor. Bunun için kermes düzenleyerek bağışları topluyoruz." diye konuştu.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Ağrılı öğrenciler lösemililer için yardım kampanyası başlattı - Son Dakika


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Efsane futbolcu Ronaldinho, Azerbaycan'a destek videosu yayınladı Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici