Ahlat'ta Teog Hedef Belirleme Toplantısı - Son Dakika

Ahlat'ta Teog Hedef Belirleme Toplantısı

12.10.2015 11:59
Ahlat'ta Teog Hedef Belirleme Toplantısı, System.String[]

Ahlat ilçesinde eğitimin niteliğini artırma ve hedef belirleme konularında toplantı düzenlendi.

Ahlat ilçesinde eğitimin niteliğini artırma ve hedef belirleme konularında toplantı düzenlendi.

Ahlat Halk Eğitimi Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen toplantıya, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Emin Korkmaz, Ahlat İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Burhanettin Elçi, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Sadrettin Peker ve okul müdürleri katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Korkmaz, ilçede eğitimin niteliğini artırma ve TEOG'ta hedef belirleme üzerine okul idarecileriyle toplantı düzenlendiklerini belirtti.

Korkmaz, şöyle konuştu:

"2015-2016 eğitim öğretim yılının size, sevdiklerinize ve tüm paydaşlarımıza hayırlara vesile olmasını ve güzellik getirmesini temenni ediyorum. Dünyanın en zor işini icra ediyoruz. Dünyanın en zor işi eğitimci olmaktır. Anne ve babaları tarafından bize teslim edilen çocukların ustaları bizleriz. Onların ruh ve vicdan aleminde çeşitli güzellikler oluşturmak bizim elimizde. Belki onların gönüllerine karamsarlık tohumları da ekmek bizim elimizde. Bizim kaybettiğimiz, sahip çıkamadığımız bir tarafından tutamadığımız öğrencimiz, elimizden kayıp gidiyor. Onun için biz çok ağır bir sorumlulukla karşı karşıyayız."

Öğrenciyle münasebetin önemine vurgu yapan Korkmaz, öğrencilere kardeşçe yaşama adına, sevgiyi, hoşgörüyü, empatiyi, olumlu taraftan bakmayı öğretmek gerektiğini ifade etti.

Korkmaz, "Öğrenciye direk temas eden meslek grubu sizlersiniz, öğretmenlerdir. Kaybettiğimiz her çocuk çok pahalıya mal oluyor. Ama kazandığımız her çocuk hem ülkemiz hem geleceğimiz adına bize çok şey kazandırıyor" dedi.

Geçen yıl TEOG'da bölgedeki en başarılı illerden biri olduklarının altını çizen Korkmaz, hedeflerinin Türkiye'nin en başarı 10 ilinin arasında yer almak olduğunu söyledi.

Korkmaz, TEOG'ta başarı çıtasını daha da yükseltmek için tüm öğretmen ve idarecilerden büyük gayretler beklediklerini sözlerine ekledi.

Toplantı okulların TEOG hedeflerinin belirlenmesi ve karşılıklı bilgi alış verişiyle son buldu.

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Ahlat'ta Teog Hedef Belirleme Toplantısı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti 14:38 Adana Demirspor'u coşturmak isterken sınırı aştı! Serdar Ortaç, şarkıyı yarıda bırakıp Beşiktaş'a küfretti Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi 14:27 Son Dakika! Merkez Bankası'nın faiz indirimiyle beraber altın ve dolar hızlı yükseldi 14:20 "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e Bir Ağır Sanayi Bölgesi Zeytinburnu" kitabı, 500 yıllık geçmişi ön plana çıkarıyor
Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi' 14:13 Putin'den sonra bir skandal açıklama da Esed rejiminden: Türkiye'nin Suriye'deki varlığı bir 'işgal eylemi' Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı 13:46 Şaşırtıcı gelişme! İflası konuşulan Çinli Evergrande'nin hisseleri, yönetimin aldığı yeni kararla yüzde 30 değer kazandı Bir babanın en acı anı! İnşaattan düşenin oğlu olduğunu, terliğinden anladı 13:08 Bir babanın en acı anı! İnşaattan düşenin oğlu olduğunu, terliğinden anladı
Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher makamında şehit edilirken kaçan koruması dahil 8 polis, açığa alındı 12:49 Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher makamında şehit edilirken kaçan koruması dahil 8 polis, açığa alındı Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı 12:18 Otel odasına gizlice girdiği kadına uyurken dokunup mastürbasyon yaptığı iddia sonrası görüntüler ortaya çıktı
Advertisement