Aksaray'da Hayvan Tacirlerinin Sorunları İstişare Edildi - Son Dakika

Aksaray'da Hayvan Tacirlerinin Sorunları İstişare Edildi

15.03.2016 17:03
Aksaray'da Hayvan Tacirlerinin Sorunları İstişare Edildi, System.String[]

Aksaray’da Ticaret Borsası ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kentte faaliyet gösteren hayvan ticareti yapan firmalarla değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Aksaray'da Ticaret Borsası ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından kentte faaliyet gösteren hayvan ticareti yapan firmalarla değerlendirme toplantısı düzenlendi.

Yapılan toplantıda hayvan ticareti yapanların karşılaştığı sıkıntılar tek tek masaya yatırılarak çözüm önerileri istişare edildi. Yaşanan sıkıntılar içerisinde yer alan Hayvan pazarına pasaportsuz hayvan girişlerinin önlenmesi, küpesiz hayvan girişleri alım ve satımı, veteriner sağlık raporsuz hayvan sevkleri, çiçek ve şap hastalıkları için aşı periyotlarının kısaltılması gibi birçok konu masaya yatırılarak Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına iletilmesi kararı alındı.

Toplantıda bir açıklama yapan Ticaret Borsası Başkanı ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Özkök, "Hayvan alım satımcılar ve celepler olarak bu gün burada yaptığımız ortak akıl toplantısında sorun ve sıkıntılarımızı çözüm önerilerimizi dile getirdik. Biz biliyoruz ki Gıda tarım ve hayvancılık bakanlığının almış olduğu kararlar ve mevzuatı var. Bakanlığın alanı sadece Aksaray'dan ibaret değil 81 ilde mevzuat netse Aksaray'da da o mevzuat geçerlidir. Bizim bölgemizde hiç olmaması gereken sorunlarımız var. Burada her iki tarafında ortak çözüm bularak hayvancılığın sürdürülebilmesi ve iyi bir ticaretin yapılması sağlamalıyız. Bizler sorunsuz ticaret yapabilmek için mevzuata uymak zorundayız fakat mevzuatında hayvan alım satımı ve ticaretini yapan celeplerimiz için kolaylaştırılmasını talep ediyoruz. Yaşanan sorunların çözüme kavuşması için gerekiyorsa celeplerimiz '2-3 hafta hayvan nakillerini durduralım. Hayvan pazarına hayvan sokmayalım, araçlarımıza kilit vuralım' diyorlar. Kısacası bizler ortak akılla çalışma sergilemeye hazırız diyorlar. Yapılan toplantının hayırlı sonuçlar getireceğine inanıyor hepinize saygılar sunuyorum" dedi.

Özel bir tesiste gerçekleştirilen programa Aksaray Ticaret Borsası ve Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Hamit Özkök, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Bestami Zabun, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Yardımcısı Mustafa Özateş, Kasaplar Odası Başkanı Kani Yerli, Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı ve İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Aktürk, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvancılık Şube Müdürü Durmuş Ali ve celepler katıldı. - AKSARAY

Aksaray'da Hayvan Tacirlerinin Sorunları İstişare Edildi

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Aksaray'da Hayvan Tacirlerinin Sorunları İstişare Edildi - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Melisa Döngel gece havuza girdi, bikinisiyle sosyal medyayı salladı Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Torbalı Belediye Başkanı Ramazan İsmail Uygur hayatını kaybetti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Rusya, Çekya'nın Moskova Büyükelçiliği'nin 20 çalışanını sınır dışı etti Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Eski yenge açılıp saçıldı! Bikinili pozundan çok yaptığı hareket konuşuldu Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Kraliçe Elizabeth'in cenaze töreninde elinden bir an olsun düşürmediği çantanın sırrı çözüldü Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı Teşkilat dizindeki Zayed Fadi aslında kimdir? İşte yanıtı