Son Dakika Haberleri: Alman Vatandaşı 74 Yaşındaki Emekli Polis Müslüman Oldu

Alman Vatandaşı 74 Yaşındaki Emekli Polis Müslüman Oldu

8 ay önce

Alman vatandaşı 74 yaşındaki emekli polis Müslüman olduMARDİN - Almanya'da yaşayan 74 yaşındaki emekli polis Jürgen Werner Schödorf, Mardinli komşularından etkilenerek İslamiyet'i seçti.

Alman vatandaşı 74 yaşındaki emekli polis Müslüman oldu

MARDİN - Almanya'da yaşayan 74 yaşındaki emekli polis Jürgen Werner Schödorf, Mardinli komşularından etkilenerek İslamiyet'i seçti. Mardin'in Kızıltepe İlçe Müftülüğüne gelerek Müslüman olan Schödorf, Ali ismini aldı.
Alman vatandaşı olan 74 yaşındaki Jürgen Werner Schödorf'e 14 yıl önce Mardin Kızıltepeli Hasan Emrek ve ailesi ile komşu oldu. İki aile kısa bir sürede kaynaştı. Mardinli ailenin Müslüman olmasından etkilenen Schödorf Müslüman olmak istediğini söyledi. Kızıltepeli aile ile birlikte ilçeye gelen Schödorf Kızıltepe İlçe Müftülüğü'ne geldi. Buradaki tören ile Kelime-i Şehadet getiren Schödorf, Ali ismini aldı. Kızıltepe Müftüsü Mahsum Taşçı'dan ihtida belgesini alan Ali'nin mutluluğu gözlerine yansıdı. Müftü Taşçı Aliy'e Kur'an-ı Kerim hediye etti.
Türende konuşan Kızıltepe Müftüsü Mahsum Taşçı, uzun süre yapılan dostluk sonucu İslamiyeti seçtiğini dile getirdi. Taşçı, "Almanya'dan buraya misafir gelen ve Murat ile Hasan kardeşimiz ile beraber uzun bir süredir dostluğu olan kardeşimiz onlarla beraber uzun süre yaptığı dostluk sonucu İslamiyet'i seçti. Bizim müftülüğümüze müracaat etti. Biz de İslam hakkında gereken bilgiyi verip Kelime-i Şehadet getirdikten sonra Müslüman oldu. Kendilerine Kur'an-ı Kerim hediye ettik. Dileğimiz bu tür hidayet durumlarının artması, İslam'ı bilmeyen ve öğrenmeyenlerin İslam ile müşerref olmasıdır. Bu kardeşimizin ismini Ali yaptı. Çünkü ona İslamiyet'i anlatan ve onu camiye götüren ve İslamiyet'in güzelliklerini ona gösteren Ali ismindeki birisi. Bu isim ona hayırlı olsun" dedi.
Jürgen Werner Schödorf'e İslamiyet'i anlatan komşusu Hasan Emrek ise Werner Schödorf'in çok hayır sever biri olduğunu vurguladı. Ermek, "Herkes onu çok seviyor. Orada bir şey olduğu zaman biz ona telefon açıyoruz. Bize yardım ediyor. Hiç hayır demiyor. 14 sene onunla arkadaşım ben onu baba gibi görüyorum. Ben ona bir gün dedim keşke Müslüman olsaydın. Müslüman olmak istediğini söyledi. Türkiye'ye gidiyoruz, seni orada Müslüman yapalım dedim. Karar verdi bizimle izne geldi" şeklinde konuştu.
Müslümanlığı seçen Jürgen Werner Schödorf, hacı olmayı da düşündüğünü belirterek, "Almanya'ya giderken herkese Müslüman olduğumu söyleyeceğim. Çok heyecanlıyım" ifadelerini kullandı.Kim Kardashian, Sadece Göğüs Ucunu Kapatan Elbisesiyle Tüm Dikkatleri Üzerine Çekti Ankara Barosu, Polisin Eylemciye Yaptığı Hareket Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

Bakan Pakdemirli: Mart Ayında Ödemelere Devam Edeceğiz