Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek - Son Dakika

Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek

28.08.2015 23:00
Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek, System.String[]

Hakan AYTAŞ- KÖLN/DHA Almanya'ya bu yıl adeta mülteci akını yaşanıyor ve 2015 yılı sonuna kadar 800 bin mültecinin gelmesi bekleniyor.

Hakan AYTAŞ- KÖLN/DHA

Almanya'ya bu yıl adeta mülteci akını yaşanıyor ve 2015 yılı sonuna kadar 800 bin mültecinin gelmesi bekleniyor. Ülkenin en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya KRV'da ise sağlık alanında mültecilere büyük kolaylık sağlayacak bir uygulama hayata geçiliyor. Mültecilere artık sağlık kartı verilecek. Eski uygulamada mülteciler sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için Sosyal Daire'den (Sozialamt) muayene belgesi almak zorundaydı. Fakat bundan sonra mülteciler de diğer sigortalılar gibi sağlık kartlarını göstererek muayene olabilecekler. Uzun süredir tartışılan bu uygulama Almanya'da ilk olarak KRV'de hayata geçmiş olacak. KRV Parlamentosu Yeşiller Partisi Sağlık Politikası Sözcüsü Milletvekili Arif Ünal yeni uygulama hakkında, "Mülteciler artık ayrımcı olmayan tarzda muayene hizmetine kavuşuyorlar. Ayrıca idari masrafalar ve bürokratik işlemler azalacak. Mültecilere sağlık kartı uygulaması hastalık kasaları ve doktorların da avantajına olacak" diye konuştu.

Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek - Son Dakika


Son Dakika

Sorulara yanıt veremeyince yayını terk eden Şevval Şahin'e ünlü isimlerden destek geldi Son dakika: Azerbaycan ve Ermenistan, insani ateşkes konusunda anlaştı Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 20 yaşındaki genç, yarı çıplak halde park halindeki aracın üstüne düştü Çıktığı programda soruları yanıtlayamayıp zor anlar yaşayan Şevval Şahin, CNN Türk'e dava açıyor