Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek - Son Dakika

Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek

28.08.2015 23:00
Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek, System.String[]

Hakan AYTAŞ- KÖLN/DHA Almanya'ya bu yıl adeta mülteci akını yaşanıyor ve 2015 yılı sonuna kadar 800 bin mültecinin gelmesi bekleniyor.

Hakan AYTAŞ- KÖLN/DHA

Almanya'ya bu yıl adeta mülteci akını yaşanıyor ve 2015 yılı sonuna kadar 800 bin mültecinin gelmesi bekleniyor. Ülkenin en büyük eyaleti Kuzey Ren Vestfalya KRV'da ise sağlık alanında mültecilere büyük kolaylık sağlayacak bir uygulama hayata geçiliyor. Mültecilere artık sağlık kartı verilecek. Eski uygulamada mülteciler sağlık hizmetlerinden yararlanabilmek için Sosyal Daire'den (Sozialamt) muayene belgesi almak zorundaydı. Fakat bundan sonra mülteciler de diğer sigortalılar gibi sağlık kartlarını göstererek muayene olabilecekler. Uzun süredir tartışılan bu uygulama Almanya'da ilk olarak KRV'de hayata geçmiş olacak. KRV Parlamentosu Yeşiller Partisi Sağlık Politikası Sözcüsü Milletvekili Arif Ünal yeni uygulama hakkında, "Mülteciler artık ayrımcı olmayan tarzda muayene hizmetine kavuşuyorlar. Ayrıca idari masrafalar ve bürokratik işlemler azalacak. Mültecilere sağlık kartı uygulaması hastalık kasaları ve doktorların da avantajına olacak" diye konuştu.

Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Almanya'nın Krv Eyaleti'nde Mültecilere Sağlık Kartı Verilecek - Son Dakika


Son Dakika

Çukur'un. 106. yeni bölüm fragmanı yayınlandı! Selim Koçavalı hayatını kaybediyor Koronavirüs tedavisi gören Kadir Topbaş yoğun bakıma alındı Biden göreve başladıktan sonra maske takılması için talimat verecek Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, iki ilimizi uyardı: Yüzde yüz vaka artışı var Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katil zanlısı hastanede öldü Çin aşısıyla ilgili spekülatif yorumlara Bilim Kurulu Üyesi Kayıpmaz'dan tepki: Araba değil bu Mine Tugay'dan ayna karşısında göğüs dekolteli pozlar! Paylaşıma beğeni yağdı Genç kadın, gelin arabasının yolunu kesip eski erkek arkadaşını son kez ikna etmeye çalıştı