'Ameliyattan Sonra Sakatlık' İddiası - Son Dakika

'Ameliyattan Sonra Sakatlık' İddiası

16.08.2013 14:50
'Ameliyattan Sonra Sakatlık' İddiası

Çorum'da, sol bacağındaki ağrı nedeniyle özel bir hastanede ameliyat olan kişi, sakat kaldığını ileri sürerek doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Çorum'da sol bacağındaki ağrı nedeniyle özel bir hastanede ameliyat olan 36 yaşındaki Osman Kaya, sakat kaldığını ileri sürerek doktor hakkında suç duyurusunda bulundu.

Evli 1 çocuk babası Osman Kaya, 1,5 yıl önce sol ayağındaki ağrı şikayeti için Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gitti. Çekilen MR'da doktorlar Kaya'nın belinde kayma olduğunu tespit ederek ameliyatla düzelebileceğini söyledi. Üniversite Hastanesi'ne ameliyat olmayan Kaya, rapor ve MR ile birlikte özel bir hastaneye gitti. Burada da kendisine ameliyat olması gerektiği söylendi. Kaya, ameliyat edildi. Geçirdiği operasyondan sonra 3 gün hastane kalan Kaya, daha sonra taburcu edildiğini belirterek şunları anlattı:

"Fakat ameliyat sonrası ağrılarım devam etti. Vücudumun her yanı ağrıyor ve canım yanıyordu. Bu arada da sürekli olarak kontrollerimi yaptırıyordum. Doktora gidip ağrılarımın geçmediği söyledim. Hiç bir gelişme olmadı. Şu anda değnek yardımıyla dolaşıyorum. 2 ameliyat olmama rağmen halen ağrılarım devam ediyor. Ameliyat yapan doktorlar 'psikolojiktir geçer' diyor. Ama canım halen yanıyor. Doktor hakkında suç duyurusunda bulundum."

'MENFAAT SAĞLAMAK İÇİN YAPIYOR'

Şikayet üzerine açılan dava Çorum Asliye Hukuk Mahkemesi'nde devam ederken, özel hastanenin beyin cerrahi uzmanı ise, suçlamaların asılsız olduğunu ileri sürdü. Ameliyatın başarılı geçtiğini söyleyen doktor, şöyle dedi:

"Şikayetleri kısmen azaldı. Hasta taburcu olduktan sonra ağrılarının olduğunu söyleyerek bizden başka çeşitli hastanelere de başvurmuş. Biz bir operasyon daha yaptık ve ameliyat yerinde bir problem olmadığını gördük. Bu arada yaptığımız tüm tetkikler ise normal gözüküyordu. Hasta kendisinin çalışamadığını söyledi. Bunun üzerine mağdur olmamaları için eşi Özlem Kaya'yı işe dahi aldık. Kısacası hastaya tıbbi yönden ve mağdur olmaması yönünden her türlü yardımı yaptık. Buna rağmen hastamız bizi şikayet etti. Kendisine menfaat sağlamak için yapıyor."

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Ameliyattan Sonra Sakatlık' İddiası - Son Dakika


Advertisement