Anıtkabir'de Atatürk'e Hakarete Soruşturma - Son Dakika

Anıtkabir'de Atatürk'e Hakarete Soruşturma

21.07.2018 12:40
Anıtkabir'de Atatürk'e Hakarete Soruşturma

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Anıtkabir ziyaretinde çektiği videoda Atatürk'e hakarette bulunduğu öne sürülen genç kız, hakkında soruşturma başlatıldı.

ANKARA Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Anıtkabir ziyaretinde çektiği videoda Atatürk'e hakarette bulunduğu öne sürülen genç kız, hakkında soruşturma başlatıldı.

Ankara'da S.İ., ziyaret için gittiği Anıtkabir'de video çekti. Atatürk'e hakaret edildiği iddia edilen görüntülerin sosyal medyada yayınlaması üzerine S.İ. tepki gördü. Tepkiler üzerine S.İ. paylaştığı bir başka videoda, "Ben dini ve siyasi görüşümü Atatürkçü bir arkadaşım ile paylaştım ve bana saygı duymadı. Tartıştık, sinirlendim. Ben Atatürk'e saygı duymasam zaten Anıtkabir'e gitmem. Ama sırf ona çok sinirlendiğim için, benim düşünceme saygı duymadığı için kötü kelimeler kullandığı için ben de ona kullandım. Bu videoyu çekip sadece ona attım. O da sosyal medya hesabından paylaşmış ve bu gittikçe yayıldı. Ben açıkçası şu anda ne yapacağım bilmiyorum. Söylediğim kelimelerden dolayı herkesten çok özür diliyorum. Ama dediğim gibi, ben saygı duymazsam Anıtkabir'e gitmezdim. Anıtkabir'e gittim ama söylediğim kelimeler sinirle olan bir şeydi. Çünkü o da benim görüşüme saygı duymamıştı. O yüzden söyledim. Ailemden, arkadaşlarımdan, yakın çevremden çok büyük tepki aldım. Özür diliyorum" diye konuştu.

SORUŞTURMA BAŞLATILTI

Atatürk'e hakaret içerdiği öne sürülen videonun yayınlanmasının ardından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından şu açıklama yapıldı:

"Anıtkabir'de Mustafa Kemal Atatürk'e hakaret ettiği video görüntüsü sosyal medyada yer alan şahıs ile ilgili olarak Ankara C.Başsavcılığı Basın suçları soruşturma bürosu tarafından soruşturma başlatılmıştır. Şüpheli şahsın yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur."

- Ankara

YORUMLAR
500
Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneğinin yeni yönetimi Anıtkabir'i ziyaret etti Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneğinin yeni yönetimi Anıtkabir'i ziyaret etti Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Anıtkabir'i ziyaret etti Memleket Partisi Genel Başkanı İnce, Anıtkabir'i ziyaret etti Ankara Büyükşehir'den Karate Şenliği Ankara Büyükşehir'den Karate Şenliği
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Anıtkabir'de Atatürk'e Hakarete Soruşturma - Son Dakika


Advertisement