Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı - Son Dakika

Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı

18.02.2016 17:09
Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı, System.String[]

Ankara'daki saldırıda yaşamını yitirenlerden Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli işçi Cumali Akman, memleketi Çankırı'da 10 bin kişinin katıldığı cenaze törenin ardından toprağa verildi.

Ankara'da dün akşam askeri servis araçlarına düzenlenen bombalı terör saldırısında yaşamını yitiren 28 kişiden biri de Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda görevli işçi 28 yaşındaki Cumali Akman'dı. Akman, memleketi Çankırı'da, 10 bin kişinin katıldığı cenaze törenin ardından gözyaşlarıyla toprağa verildi.

CENAZESİNE 10 BİN KİŞİ KATILDI

Hoca Ahmet Yesevi Camii'nde düzenlenen cenaze törenine Vali Vahdettin Özcan, Çankırı milletvekilleri Muhammed Emin Akbaşoğlu ile Hüseyin Filiz, Belediye Başkanı İrfan Dinç, İl Jandarma Komutanı Albay Halil Altıntaş, İl Genel Meclisi Başkanı Ruhi Şeker, Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali İbrahim Savaş, Ak Parti İl Başkanı Celal Kaman, CHP İl Başkanı Fikret Tatlıcı, MHP İl Başkanı Çetin Kapdan ile askeri ve mülki erkan ile birlikte yaklaşık 10 bin Çankırılı katıldı.

BABASI VE ANNESİ GÜÇLÜKLE AYAKTA DURABİLDİ

Şehidin babası Rafet ve annesi Ayşe Akman, eşi Nuray Gökmen Akman ile yakınları güçlükle ayakta durabildi. Şehidin 2 yaşındaki çocuğunun getirilmediği cenazede anne Ayşe Akman'ın feryatları yürekleri dağladı.

"MİLLETİMİZİN BİRLİĞİNİ BOZMAYA YÖNELİK"

Törende konuşan Vali Vahdettin Özcan, Çankırı'nın Ankara'daki patlamada iki şehidinin olduğunu belirterek, "Yapılan bu saldırılar milletimizin birliğini dirliğini bozmaya yöneliktir. Çankırı'da doğup büyümüş yetişmiş 165 vatansever evladımız tek ulus, tek devlet, tek bayrak için canını feda etmiştir. Bu saldırılar karşısında yapılması gereken hakkın, hukukun, devletin, kardeşliğin, birlik ve beraberliğin yanında yer almaktır. Şehitlerimize Allah rahmet kederli ailelerine ve aziz milletimize başsağlığı diliyorum" diye konuştu.

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Bakım Onarım ve İstihkam biriminde 2014 yılından bu yana işçi olarak görev yapan Cumali Akman, Çarşamba akşamı mesai bitimi servis aracına binmiş ve ailesine kavuşmak üzere eve gitmek isterken hain saldırıda şehit olmuştu. Çankırı'nın diğer bir şehidi olan Hava Astsubay Mehmet Koray Pınar'ın, ailesinin isteği üzerine Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde toprağa verileceği belirtildi.Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı
Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı
Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı
Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı
Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı
Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Ankara'daki Patlamada Ölen Cumali Akman'ı 10 Bin Çankırılı Uğurladı - Son Dakika


Son Dakika

Uzman isim Hatay'da öldürülen teröristlerle ilgili çarpıcı detayı paylaştı: Paramotorla sınırı geçmeleri Türkiye'de ilk kez oldu Çukur'a damga vuran sahne! Dışlanan Yamaç, yeniden mahalleye alındı Meteoroloji uyardı: İstanbul'da sisin ardından sağanak yağış geliyor Fransız feminist gazeteci Levy'den skandal başörtüsü açıklaması: Fransa düşmanlarının üniforması Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, paramotorla Münbiç'ten Amanoslar'a gelmiş Son Dakika: Eski Sağlık Bakanı Osman Durmuş, 73 yaşında hayatını kaybetti Hatay'da teröristlerle girilen çatışma ve patlama anına ilişkin görüntüler ortaya çıktı Federasyon devreye girdi! Efsane güreşçi Koca Yusuf'un ölümüyle ilgili sır perdesi aralanıyor