Son Dakika Haberleri: Antalya Yatağa Mahkum İki Kardeşe Tanı Konulamıyor

Antalya Yatağa Mahkum İki Kardeşe Tanı Konulamıyor

7 ay önce

Yatağa mahkum iki kardeşe tanı konulamıyorANTALYA'da yatağa mahkum yaşayan Baran (13) ve Seçkin Deniz Karayel (4) kardeşler, engelli olarak dünyaya geldi.

Yatağa mahkum iki kardeşe tanı konulamıyor

ANTALYA'da yatağa mahkum yaşayan Baran (13) ve Seçkin Deniz Karayel (4) kardeşler, engelli olarak dünyaya geldi. Çocuklarının hastalığının resmi olarak teşhis edilememesi nedeniyle tedavi olurken sorun yaşadıklarını belirten Gülseren Karayel (38), 'Çocuklarımın hastalığının tanısı konulsun. Tanı olmayınca doktorlar tereddüt ediyor dedi.

Antalya'da ev hanımı Gülseren ve işitme engelinden dolayı malulen emekli Bülent Karayel (39) çifti, 13 yıl önce ilk çocukları Baran'ı kucaklarına aldı. 6 aylık olan Baran'daki gelişim bozukluğunu gören anne Gülseren, oğlunun baş-boyun kontrolü olmamasını dikkate alarak hastaneye götürdü. Baran'ı muayene eden doktorlar, beyinciğinin olması gerektiğinden daha küçük olduğunu belirledi.

'DOĞUMDAN OLABİLİR, SEZARYENLE DOĞUM YAP'

Aile, çocuklarının tedavisi için neler yapılabileceğini araştırmaya başladı. Baran, 3 yaşına geldiğinde art arda ataklar geçirerek yatağa bağımlı hale geldi. Yutma ve çiğneme yetisi olmayan Baran, 13 yaşında olmasına rağmen 2 yaşındaki bebek yeteneklerine sahip. Beslenmesini göbeğinden uzatılan bir hortumla yapan aileye doktorlar, Baran'ın doğum sırasında baş kısmının zorlanıp beyinciğinin zarar görmüş olabileceğini söyledi. İkinci çocuklarının bu şekilde olma ihtimaline karşın doktorlar anneye, 'Doğum sırasında yine sorun yaşayabilirsin hamile kalırsan bu defa sezaryenle doğum yap' tavsiyesinde bulundu.

Kısa süre sonra ikinci çocuğuna hamile kalan Gülseren Karayel, 9 ay boyunca tüm tetkikleri yaptırdı. Bebeğin sağlıklı olduğu söylenen Karayel, Seçkin Deniz'i sezaryenle dünyaya getirdi. Seçkin Deniz'i kucağına alan ailenin yüzü bir nebze olsun gülse de bu gülümseme uzun sürmedi. Ağabeyi Baran gibi nöbet geçiren Deniz'e de beyinciğinin olması gerektiğinden daha küçük olduğu yönünde tanı konuldu. Ağabeyi Baran'dan farklı olarak sıvıyla beslenebilen Deniz'in iki gözü ise tamamen görmüyor.

AİLENİN TEK İSTEĞİ TAM TEŞHİS

Engelli iki çocuklarına bakmak zorunda oldukları için çalışamayan aile, maddi sorunlar da yaşayama başladı. 1100 TL emekli maaşıyla geçinmeye çalışan aile, çocuklarını herhangi bir hastalıktan dolayı hastaneye götürdüklerinde ise bazı sorunlarla karşılaştıklarını söyledi. Doktorların resmi olarak teşhis konulamayan Baran ve Seçkin Deniz'i 'yanlış bir tedavi uygularız' düşüncesiyle muayene etmeye çekindiğini anlatan Gülseren Karayel, 'Bütün hastaneleri gezdik, Ankara ve İzmir'e de gittik. Epilepsi nöbetleri geçiriyorlar. İki çocuğum da böyle. Sadece yatıyorlar. Çocuklarımın hastalığının ne olduğu teşhis edilsin. Tanısı konulsun dedi.

Çocuklarının fizik tedavisi için gerekli parayı ev işi yaparak karşılamaya çalıştığını da anlatan Gülseren Karayel, hastalığın teşhisi için uzanacak yardım eli bekliyor.
Haber Yayın Tarihi : 02.10.2018 01:10 Kaynak: DHAGenç Kadın, Kendisini Takip Edip Cinsel Organını Gösteren Sapığı Kameraya Kaydetti! Küçükçekmece'de 5 Yaşındaki Çocuğu Taciz Eden Sapığın Kimliği Belli Oldu! Kim Jong-Un, Amerika'ya Gizliden Bilgi Veren 4 Diplomatını Kurşunlatarak İnfaz Ettirdi