Arjantinli Çift Dünya Turunda 75 Bininci Kilometreye Fatsa'da Ulaştı - Son Dakika

Arjantinli Çift Dünya Turunda 75 Bininci Kilometreye Fatsa'da Ulaştı

01.07.2008 10:51
Arjantinli Çift Dünya Turunda 75 Bininci Kilometreye Fatsa'da Ulaştı, System.String[]

Arjantin'in Başkenti Buenos Aireste Yaşayan Bilgisayar Programcısı Gustovo Cieslar, Eşi Elke Jeannette ile 2003 Yılında Motosikletle Başladığı Dünya Turunda Ordu'nun Fatsa İlçesinde 75 Bininci Kilometreye Ulaştı.

Arjantin'in başkenti Buenos Aireste yaşayan bilgisayar programcısı Gustovo Cieslar, eşi Elke Jeannette ile 2003 yılında motosikletle başladığı dünya turunda Ordu'nun Fatsa ilçesinde 75 bininci kilometreye ulaştı.

23 Ekim 2003 yılında ilk olarak tek başına dünya turuna çıkan Gustovo Cieslar, daha sonra turunun İspanya ayağında inşaat mühendisi sevgilisi Elke Jeannette ile evlendi. Çift 54 ayda 22 ülke gezdi. Dün Ordu'nun Fatsa ilçesinde Sanayi Sitesi'nde mola verdikleri sırada Fatsa Motosiklet Derneği Başkanı Ali Baba ile tanışan çiftler, geceyi Fatsa Belediye Plajı'nda geçirmeye karar verdi. Çiftler dünya turunu 12 Ekim 2008'de Avustralya'nın Brishane kentinde sona erdireceklerini söyleyerek, "Turumuz tamamlandığında 66 ayda 47 ülke gezmiş olacağız. 31 Temmuz 2009'da Arjantin'e döneceğiz ve burada okulumuzu bitireceğiz. Bu dünya turundan zevk alıyoruz. Her yerin çeşit çeşit özelliklerini görmek bizlere inanılmaz zevk veriyor. Konakladığımız yerlerde inanılmaz misafirperverlik örnekleri görüyoruz. Dünyanın en mutlu insanı biziz" dediler.

(MY-SA-NÇ-Y)

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Arjantinli Çift Dünya Turunda 75 Bininci Kilometreye Fatsa'da Ulaştı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

AVM'lere girebilmek için ihtiyacınız olan HES kodu, 3 yöntemle alınabilecek Kısa Çalışma Ödeneğinde yeni başvurular bugün itibarıyla başladı Kamu çalışanlarının mesai saatleri 10.00-16.00 olarak belirlendi Juventus-Dinamo Kiev maçıyla Şampiyonlar Ligi'nde ilk kez bir kadın hakem düdük çalacak Sokak kısıtlamasında, 7 zorunlu hal dışında özel araçla şehirler arası seyahate izin verilmeyecek Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: Türkiye'de birkaç milyon virüslü insan var, aramızda dolaşıyorlar Yüzde 10'u Katar Yatırım Otoritesi'ne satılan Borsa İstanbul'un satış bedeli netleşti Meteoroloji'den 10 il için sağanak yağış ve kar uyarısı