Aşı karşıtları koronadan daha tehlikeli! Aldıkları randevulara gitmeyip aşıları ziyan etmeye çalıştıkları ortaya çıktı - Son Dakika

Aşı karşıtları koronadan daha tehlikeli! Aldıkları randevulara gitmeyip aşıları ziyan etmeye çalıştıkları ortaya çıktı

15.06.2021 09:45

Tüm dünyanın beklediği koronavirüs aşısı şu anda birçok ülkede uygulanırken, aşılama yapan bazı ülkeler normalleşme sürecini tamamladı bazıları ise o yolda ilerlemeyi sürdürüyor. Ancak son dönemde virüsten daha tehlikeli bir problem baş göstermeye başladı. Aşı karşıtı grupların dijital mecralar üzerinden organize olarak, aldıkları randevulara gitmeyip, aşı hakkı kazananların haklarını boşa düşürdükleri öne sürüldü.

Dünya koronavirüs salgınıyla boğuşmaya devam ederken, aşılama süreçleri neredeyse tüm ülkelerde belirli bir noktaya geldi. Koronavirüs aşılaması yapan birçok ülke normalleşme sürecini tamamlarken, bazıları ise hayatı normale döndürebilmek adına yoğun çaba sarf ediyor. Ancak bu süreçte ortaya çıkan organize bir kötülük, virüsün yaydığı tehlikeyi unutturdu bile.

AŞILARIN ZİYAN OLMASINI SAĞLAMAYI MAHARET SAYIYORLAR

Koronavirüs aşısında sırası gelen vatandaşlar, randevularına giderek hastalıktan korunmaya çalışırken, aşı karşıtlarının dijital mecralar üzerinden organize olarak başvurdukları girişimler ise özellikle sosyal medyada büyük tepki çekti.

Bazı aşı karşıtlarının, aşı randevusu alıp gitmedikleri ve bu şekilde zar zor temin edilen aşıların ziyan olmasını sağladıkları iddiası gündem yarattı. Aşı yaptırmamayı tercih edebilecekken işin bu tür bir organize kötülük eylemine varması çok sayıda kişinin tepkisine ne oldu.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

İddiaya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşımlarda bulunan ve bu kötülük girişimine tepki gösteren kullanıcılar dijital mecraları adeta yorum bombardımanına tuttu.

İşte o tepkilerden bazıları;

- E devletten aşı olmak istiyorum ya da aşı olmak istemiyorum butonu koysunlar. Olmak istemeyen çekilsin aradan bize sıra gelmiyor. Bana aşı çıksın ertesi gün olurum.

- Randevu alıp yaptırmayana ceza kitlesinler de şovu o zaman görelim.

- Pandemi başından beri canını dişine takmış sağlık çalışanına şov yapmaya ne gerek var, oradaki çalışan da sana bayılıyordu zaten... olmayın aşınızı ama çalışan emek verene saygısızlık yapmayın.

- Milli servet düşmanları bunlar. Onca ülke aşı bulmakta zorlanırken bunlar ellerine gelen fırsatı itip milletin hakkına giriyorlar.

Aşı karşıtları koronadan daha tehlikeli! Aldıkları randevulara gitmeyip aşıları ziyan etmeye çalıştıkları ortaya çıktı

Son Dakika Güncel Aşı karşıtları koronadan daha tehlikeli! Aldıkları randevulara gitmeyip aşıları ziyan etmeye çalıştıkları ortaya çıktı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Mimarlar Odası hukuk mücadelesini kazandı! Anıtkabir'deki otomatlar kaldırıldı 10:28 Mimarlar Odası hukuk mücadelesini kazandı! Anıtkabir'deki otomatlar kaldırıldı 2 gündür haber alınamayan vatandaş, evinin banyosunda ölü bulundu 10:24 2 gündür haber alınamayan vatandaş, evinin banyosunda ölü bulundu Bylock'un lisans sahibi David Keynes'in, Haziran ayında geldiği İstanbul'da tutuklandığı ortaya çıktı 10:20 Bylock'un lisans sahibi David Keynes'in, Haziran ayında geldiği İstanbul'da tutuklandığı ortaya çıktı
Nokia 6310 efsanesi modern versiyonu ile geri geldi 09:53 Nokia 6310 efsanesi modern versiyonu ile geri geldi Kanarya, Henry Onyekuru için Monaco'ya 4 milyon euro ödeyecek 09:44 Kanarya, Henry Onyekuru için Monaco'ya 4 milyon euro ödeyecek Liseli Gamze'nin katilleri suç çetesi çıktı! İş ilanıyla genç kızlara tuzak kurup, şantaj yapmışlar 09:40 Liseli Gamze'nin katilleri suç çetesi çıktı! İş ilanıyla genç kızlara tuzak kurup, şantaj yapmışlar
Taliban, Afganistan'lı komedyen Nazar Mohammad'i boğazını keserek öldürdü 09:34 Taliban, Afganistan'lı komedyen Nazar Mohammad'i boğazını keserek öldürdü Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur 00:27 Bodrum'daki lahmacun fiyatı polemiğine İbrahim Tatlıses de dahil oldu: 10 liraya lahmacun mu olur
Advertisement