Aston Martin James Bond İçin Özel Araç Üretti - Son Dakika

Aston Martin James Bond İçin Özel Araç Üretti

25.07.2015 09:16

Beyazperde efsanesi James Bond'un yeni filmi için, Aston Martin 10 adet araç üretti. Bunlar, piyasada satılmayacak.

Kasım ayında vizyona girmesi beklenen James Bond'un 24. filmi olan "Spectre", Otomobilleriyle yine kendisinden söz ettirmeye aday. Bond filmleriyle özdeşleşen ve işbirliğinin 50. yılını kutlayan İngiliz Aston Martin, sadece bu film için 10 adet DB10 üretirken, bu modelin satışa çıkarılmayacağını bildirdi. Jaguar da "konsept" olarak geliştirdiği otomobilini bu filmde göstermekten geri kalmadı.

ASTON MARTİN BAŞ ROLDE

Çekimleri tamamlanan ve Daniel Craig'in başrolde olduğu yeni James Bond filminin fragmanları, sanal alemde dolaşmaya başladı. Hareketli ve bol otomobilli sahneleriyle dikkat çeken yeni filmde, yine Aston Martin başrolde olacak. "James Bond'un seçimi" olarak ünlenen ve bu film serisiyle işbirliğinin 50. yılını kutlayan Aston Martin, yönetmen Sam Mendes'in de isteği üzerine çok özel bir modelle yerini aldı. Mendes'in "Bu filmi ilk seyredenlerin, duvarlarına poster olarak asabilecekleri bir model olsun!" talimatıyla çizim masasına oturan Aston Martin, ortaya "DB10" olarak adlandırdığı aracı çıkarmış.

SATIŞI OLMAYACAK!

DB9 modelinin yerine geçeceği söylenen DB10'un satılmak üzere üretilmeyeceğini, sadece bu film için tasarlandığını söyleyen Aston Martin yetkilileri, "Film için 10 adet ürettik. Hepsi de elde, özel olarak üretildi. Çok güzel bir otomobil oldu. Umarız James Bond, hepsini hurdaya çıkarmamıştır!" ifadesini kullandı.

YÖNETMENLE BİRLİKTE TASARLANDI

Bu otomobilin satışa sunulmayacağına da dikkat çeken Aston Martin yetkilileri, bununla birlikte DB10'un, markanın 2016'dan sonra piyasaya sunulmayı planladığı modellerde kullanacağı yeni tasarım felsefesini yansıttığını da belirtti. Aston Martin, aracın tasarımı sırasında yönetmen Sam Mendes ile birlikte çalışmış ve onun fikirlerini de almış.

TAMAMEN ALÜMİNYUM

Otomobilin gövdesi tamamen alüminyumdan imal edilirken, motorlar da, markanın işbirliği içinde olduğu Mercedes-Benz'in performans bölümü AMG tarafından sağlanmış. James Bond, ilk Aston Martin'ini 1964'te "Goldfinger" filminde kullanmış, burada kullanılan DB5, markanın en beğenilen modellerinden biri olarak yerini almıştı.

KONSEPTİNİ DE VERDİ

James Bond filmlerinde pek çok boy gösteren Jaguar ve Land Rover markaları da, Spectre'de yerini almış. Jaguar, bu film için konsept olarak geliştirdiği ve tanıttığı CX-75'i tahsis etti. Kaputunun altında 1.6 lt benzinli ve bir de elektrikli motoru bulunan CX-75, böylece 800 beygirden fazla güç üretebiliyor. CX-75'in, özellikle kovalama sahnelerinde performansı göz dolduruyor.

LAND ROVER'DEN ÖZEL TASARIM

Land Rover ise, film için "özel araçlar" bölümüne iki model hazırlatmış. Bunların ilki Range Rover Sport SVR ve ikincisi de Land Rover Defender'ın büyük tekerlekli "Big Foot" versiyonu. Range Rover Sport SVR'ın 550 beygirlik V8 motoru bulunduğu belirtiliyor.

BUNLARDA FİGÜRAN OTOMOBİLLER

Filmde Audi R8 V10 GT, Ferrari California, Rolls-Royce Phantom, Porsche 959, Bugatti EB110 gibi otomobillerin de "figüran" olarak rolleri bulunuyor.
Aston Martin James Bond İçin Özel Araç Üretti

Son Dakika Ekonomi Aston Martin James Bond İçin Özel Araç Üretti - Son Dakika Ekonomi


YORUMLAR (9)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü