Son Dakika Haberleri: Aydınlı Kamyoncular Sandık Başına Gitti

Aydınlı Kamyoncular Sandık Başına Gitti

6 yıl önce

Aydın Kamyoncular, Kamyonetçiler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanlığı olağan genel kurulu oda binasında yapıldı.

Aydınlı Kamyoncular Sandık Başına Gitti, System.String[]

Aydın Kamyoncular, Kamyonetçiler ve Nakliyeciler Esnaf Odası Başkanlığı olağan genel kurulu oda binasında yapıldı. 267 delegeden 142 delegenin y kullandığı olağan genel kurulda iki liste yarıştı. Seçimlerde mevcut Başkan Mustafa Kemal Aksongur güven tazeledi.


Genel kurulun ardından değerlendirme yapan Aydın Kamyoncular Odası Başkanı Mustafa Kemal Aksongur, kendisine destek vermeyen herkese en iyi hizmeti vermeye çalışacaklarını belirterek, sektörde sorunların her geçen gün artarak devam ettiğini belirtti. SRC belgesinden, her geçen gün artan yakıt fiyatlarına, K belgelerinden kamyonculara karşı kamuoyundaki önyargıya kadar birçok konuda ciddi sıkıntılarının olduğunu belirten Aydın Kamyoncular Odası Başkanı Mustafa Kemal Aksongur, "Geçen dönem yaşanan sıkıntıların çözümü için bakanlık düzeyinde çeşitli defalar bakan yardımcıları ve müsteşarlarla görüşmeler yaptık. Yetkililerden en büyük talebimiz, bir yasa çıkarılacağında hazırlanan taslağın önce olayın muhatabı olan bizlerin de görüşüne sunulmasıdır. Kamyoncular olarak bizi ilgilendiren konularda bizlerin de görüşünün alınması en büyük temennimiz" diye konuştu.


"KAMYONCULAR NEZAKET SAHİBİ KİŞİLERDİR"


Yaşadıkları resmi prosedür ve yasal sıkıntıların yanında kamyoncu esnafını en çok üzen konulardan birinin kamuoyundaki kamyonculara bakış açısı olduğunu belirten Aydın Kamyoncular Odası Başkanı Mustafa Kemal Aksongur, beyaz perdede bile mesleğin horlandığını kaydederek toplumun bu konudaki ön yargısından vazgeçmesini istedi. Büyüyen Türkiye'de kamyoncuların sağladığı ekonomik katkıların adeta görmezden gelindiğini iddia eden Başkan Aksongur, "Bugün vatandaşından en üst kademesindeki kişiye kadar herkesin yediği-içtiği giydiği her şeyi biz nakliyeciler taşıyoruz. Her yaşanan olayda meslek mensuplarının günah keçisi gibi gösterilmesi bizleri üzüyor" dedi.


Önder Ekren başkanlığındaki liste ile Mustafa Kemal Aksongur başkanlığındaki iki ayrı listenin yarıştığı seçimlerde odaya kayırlı 267 üyeden 142 üye oy kullandı. Yapılan sayımlarda 1 oy boş çıkarken Ekren'in listesi 52 oy alırken Aksongur'un listesi 89 oy alarak Başkan Aksongur güven tazeledi. 2018 yılına kadar Aydın Kamyoncular Odası Başkanlığı'nı yürütecek olan Mustafa Kemal Aksongur'un yönetim kurulu üyeleri Sadettin Barut, Mustafa Sel, Sami Çakır, Ünal Kabak, Adnan Sevinç ve Adnan Girgin'den oluşurken Denetim Kurulu ise Kenan Eskici, Erdal Sarıoğlu ve Bülent Seven'den oluştu. - AYDIN

Haber Yayın Tarihi: 10.01.2014 09:49 Kaynak: İHAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Sokak ortasındaki çatışmadan yeni görüntüler çıktı Erdoğan'dan Saadet Partisi'ne teklif iddiası: Bizim beraber çalışmamız lazım