Son Dakika Haberleri: Aynalı Çarşı'da arife günü hareketliliği

Aynalı Çarşı'da arife günü hareketliliği

2 ay önce

- Aynalı Çarşı'da arife günü hareketliliğiÇANAKKALE - Çanakkale'nin en ünlü çarşılarından olan Aynalı Çarşı'da arife günü artan satışlar esnafın yüzünü güldürdü.

- Aynalı Çarşı'da arife günü hareketliliği
ÇANAKKALE - Çanakkale'nin en ünlü çarşılarından olan Aynalı Çarşı'da arife günü artan satışlar esnafın yüzünü güldürdü.
Hediyelik eşyadan tarihi elbiselere kadar pek çok ürünün bulunduğu Aynalı Çarşı'da arife günü hareketliliği yaşanıyor. Durağan geçen Ramazan Ayına kıyasla çarşıdaki yoğunluğun gözle görülür biçimde arttığını belirten esnaflar, bu durumun Ramazan Bayramında da devam etmesini arzuladıklarını dile getirdiler.
"Sabah 8'den beri yoğunluk var"
Aynalı Çarşı'da bulunan bir hediyelik eşya dükkanında görev yapan Emrehan Ünlü, yaşanan yoğunluğun tüm esnafları mutlu ettiğini dile getirdi. Yerli ve yabancı turistlerin tarihi çarşıya ilgi gösterdiğini belirten Ünlü, "Arife günü malum bereket günü. Sabah 8'den beri yoğunluk var. Çeşitli illerimizden halkımız Çanakkale'yi gezmeye gelmiş. Tabii Aynalı Çarşı'yı görmeden gitmek istemiyorlar. Yabancı turistler de var. Ama çoğunluk bizim vatandaşımız. Satışlar herhalde herkesi memnun ediyordur. Allah bereket versin. Satışlar insanların yüzünü güldürüyor. Bu yoğunluğun bayramda da devam edeceğini düşünüyorum. Hatta tatil olması sebebiyle bu yoğunluğun daha da fazla olacağını düşünüyorum. Şu anda yüksek seviyede ilgi var" ifadelerini kullandı.
Aynalı Çarşı'da arife günü hareketliliği
Haber Yayın Tarihi: 03.06.2019 01:53 Kaynak: İHAYKS Türkiye birincisi: Şöyle bir bakayım dedim, böyle oldu Davutoğlu'ndan AK Parti'ye 7 maddelik öneri Ekrem İmamoğlu: Böyle bir yere çocuğum, eşim girmez