Aziz Yıldırım'dan Bir Bomba Daha - Son Dakika

Aziz Yıldırım'dan Bir Bomba Daha

14.02.2012 17:46
Aziz Yıldırım'dan Bir Bomba Daha

Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 93 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması iddianamenin okunmasıyla devam ediyor.

Aziz Yıldırım, duruşmaya verilen öğlen arasında, " Mehmet Ali Aydınlar'ın istifa etmesi beni ilgilendirmez, benim onunla işim yok" dedi.

"Futbolda şike" iddiaları üzerine aralarında Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın da bulunduğu 23'ü tutuklu 93 sanık hakkında açılan davanın ilk duruşması iddianamenin okunmasıyla devam ediyor. İddianamenin okunmasına saat 15.45 te ara verildi. Duruşma salonundan çıkmayan Yıldırım, izleyicilerin olduğu bölüme selam verdikten sonra basın mensuplarıyla sohbet etti.

"GÜNLERİM AĞLAYARAK GEÇİYOR"

Rahat tavırlarıyla dikkat çeken Yıldırım, basın mensuplarının sorularına ilginç cevaplar verdi. Bir basın mensubunun "Hangi koğuşta kalıyorsunuz" sorusuna "Ben de bilmiyorum" dedi. Gazetecilerin kiminle kaldığını sorması üzerine ise "Tek başıma kalıyorum. Sormayın bunları. Davayla ilgilenin" dedi.

Yıldırım bir gazetecinin "Kitap okuyor musunuz, hangi kitapları okuyorsunuz? sorusuna gülerek, "Nereden sevdim o zalim kadını" adlı kitabı okuyorum" dedi. Ardından spor yapıp yapmadığının sorulması üzerine, "24 saat yapıyorum. Spor kulübü başkanıyım" dedi. Günlerinin nasıl geçtiğini soran gazetecilere ise gülümseyerek, "Ağlayarak" diye yanıtladı.

"EVLENSEYDİM TAKIYLA, GELİNE TEDBİR KOYACAKLARDI"

Yıldırım gazetecilerle sohbet ederken yanına tutuklu sanık menajer Abdullah Başak'ın gelmesi üzerine "Seni alacaklarına beni aldılar...beni götürüyorlar" dedi. Bunun üzerine Başak, "Sanki ben dışarıdayım, ben de buradayım. Mini Cooper 5 ayda üç kez el değiştirdi. İlk önce Korcan'ın, sonra kız kardeşinin en son benim kız kardeşimin oldu. En son ben de karar kıldılar. Bu operasyon üç ay daha olmasaydı evleniyordum. O zamanda evlenseydim bu düğün şike parasıyla mı yapılmış olacaktı. Düğün yapsaydım, evlenseydim bu düğün şikeyle yapılmış diyerek takıyla geline tedbir koyacaklardı" dedi.

"İSPAT ETSİNLER KENDİMİ KÖPRÜDEN ATARIM"

Aziz Yıldırım daha sonra gazetecilerin bulunduğu bölüme gelerek onlara sitem dolu bir konuşma yaptı. Aziz Yıldırım, "Dün memleket elden gidiyor diye açıklamalar yapmıştım. Siz hala televizyonda, basında şikeden bahsediyorsunuz. Ne şikesi, ne şike davası; memleket elden gidiyor. Korkmayın, biz korkmuyoruz. Erkek adam bin defa değil bir defa ölür. Bizde de tapeler var, bizde gerçekler var. Konuşuldukça her şeye ortaya çıkacak. İbrahim Akın'a 100 bin dolar para verdiğim söyleniyor. Bunu ispat etsinler kendimi Köprü'den aşağıya atarım" dedi.

"PAZARTESİ ATIŞ SERBEST"

Yıldırım gazetecilere "Memleket davaları ile ilgilenin. Korkmasınlar herkes çok korkuyor. Yarın çok sert mesajlar gelecek. Bir şahsa yönelik mesajlar olacak. Pazartesi gününe kadar iddianame okunacak. Savunmam Çağlayan'da olacak. Pazartesi atış serbest olacak. Bu yaştan sonra Metris'i, Silivri'yi, savcı ve hakimi gördüm. Silivri mahkeme salonu çok güzelmiş. İki hafta görüş yok" dedi.

"YARIN ÇOK SERT MESAJLAR GELECEK"

Yarın çok sert mesajların geleceğini ifade eden Yıldırım, "Bir şahsa yönelik mesajlar olacak. Pazartesi gününe kadar iddianame okunacak. Savunma Çağlayan'da olacak. Pazartesi'den sonra atış serbest" ifadesini kullandı. Aranın ardından duruşma iddianamenin okunmasıyla devam ediyor.

Kaynak: DHA

Advertisement