Bağcılar'da Kutlu Doğum Coşkusu - Son Dakika

Bağcılar'da Kutlu Doğum Coşkusu

15.04.2016 23:43
Bağcılar'da Kutlu Doğum Coşkusu, System.String[]

Hz. Muhammed’in doğumunun 1445’inci yılı münasebetiyle Bağcılar’da “Tevhid ve Vahdet” adlı program düzenlendi.

Hz. Muhammed'in doğumunun 1445'inci yılı münasebetiyle Bağcılar'da "Tevhid ve Vahdet" adlı program düzenlendi. Programda dünyaca ünlü imam-hatipler salonu dolduran davetlilere Kur'an-ı Kerim ziyafeti verdi.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed Mustafa'nın dünyaya teşrif edişinin 1445'inci yıl dönümü özel programı Bağcılar Belediyesi ile İlçe Müftülüğünün ortaklaşa düzenlediği "Tevhid ve Vahdet" adlı program Bağcılar Olimpik Spor Kompleksi'nde gerçekleştirildi. Programa, Bağcılar Belediye Başkan Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, BAGİMDER Başkanı Hasan Hüseyin Dönmez ve İlçe Emniyet Müdürü Erden Bursalı'nın yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. Programda, Fatih Camii İmam-Hatibi Bünyamin Topçuoğlu, Ataköy Camii İmam-Hatibi Adem Karabey, Pendik Aliya İzzet Begoviç Camii İmam-Hatibi İbrahim Deniz'in de aralarında bulunduğu tanınmış imam-hatipler davetlilere Kur'an-ı Kerim okudular.

Bağcılar Belediyesi Bilge Evi "Bilge Çocuk Grubu" ile Kur'an Kursu öğrencilerinin ilahiler seslendirdiği programda Bağcılar Müftüsü Hasan Hüsnü Sula da dualar okudu.

"TEVHİD VE VAHDET'İ İYİ ANLAYALIM"

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı ise Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu yılki Kutlu Doğum Haftası'nın temasını; "Hz. Peygamber, Tevhid ve Vahdet" olarak belirlediğini hatırlatarak, " Yeryüzündeki tüm muhtaçlara, mazlumlara ve insanlığa huzur, saadet getirecek yegane nizam İslam nizamıdır. Biz Müslümanlar olarak tevhid ve vahdeti iyi ve doğru şekilde kavramalıyız" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Bağcılar'da Kutlu Doğum Coşkusu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Antalya-Moskova uçağı iniş takımlarındaki arıza nedeniyle güçlükle iniş yapabildi Milyonlarca emekliye müjdeli haber: Maaşlarla birlikte ek ödemelere de zam yapıldı Bakan Koca yeni parti aşılar için müjdeyi verdi! Tarih ve miktar detayları belli oldu WhatsApp 4 yıldır masada olan gizlilik sözleşmesi planıyla ne yapmak istiyor? İşte yanıtı Yasak Elma'nın Şahika'sı Nesrin Cavadzade diziden ayrılıyor mu? Ettiği küfür başına dert oldu En zenginler listesindeydi! Rothschild ailesinin tek varisi kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetti Mesut Özil'in Fenerbahçe'den alacağı ücret belli oldu! 3,5 yıllık transferin maliyeti dudak uçuklattı Tutuklanan Savunma Sanayii Başkanlığı casusunun ifadesi ortaya çıktı