Son Dakika Haberleri: Bakan Hulusi Akar, 45 Günde 366 Teröristin Öldürüldüğünü Açıkladı

Bakan Hulusi Akar, 45 Günde 366 Teröristin Öldürüldüğünü Açıkladı

8 ay önce

Milli Savunma Bakanı Akar, son 45 gün içinde yapılan operasyonlarda elebaşları dahil toplam 366 terörist etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Akar, İdlib mutabakatına değinerek, ''yeni krizler yaşanmasının önüne geçilmiş, taraf ülkeler ve bölge halkı için önemli kazanımlar sağlanmıştır.'' dedi.

Milli Savunma Hulusi Bakanı Akar, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla düzenlenen Gaziler Günü Töreni'nde yaptığı konuşmada, şehitlik ve gaziliğin binlerce yıllık şanlı tarih içinde ayrı yerinin olduğunu belirtti. Akar, "Son 45 gün içinde yurt içi ve sınır ötesine yapılan operasyonlarda elebaşları dahil toplam 366 terörist etkisiz hale getirildi." dedi.

İDLİB MESELESİ

İdlib'de de barış ve istikrarın sağlanması, masum insanların zarar görmemesi için yoğun çaba içinde olduklarını, Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın gayretleriyle Soçi'de Rusya Federasyonu ile yapılan toplantının olumlu şekilde sonuçlandığını hatırlatan Akar, şunları kaydetti:

"Rusya'nın da olumlu yaklaşımı neticesinde İdlib'de büyük bir insani trajedi ve yeni krizler yaşanmasının önüne geçilmiş, taraf ülkeler ve bölge halkı için önemli kazanımlar sağlanmıştır. Böylece bölgede barış ve istikrarın sağlanması mümkün hale gelmiştir. Astana süreci doğrultusunda İdlib'de teşkil edilen gözlem noktalarımız ve bölgede bulunan Türk Silahlı Kuvvetleri unsurları faaliyetlerini etkin bir şekilde yerine getirmeye devam etmektedir. Müşterek devriye dahil buradaki faaliyetlerimiz Rusya Federasyonu ile koordineli olarak devam edecektir."

OPERASYONLAR DEVAM EDECEK

Şehit aileleriyle gazilere yapılan ziyaretlerde gösterilen vakur duruşun kendilerine daha da güç verdiğini, mücadele azim ve kararlılıklarını artırdığını belirten Bakan Akar, şunları söyledi:

"TSK, devletimizin ve milletimizin bekasını hedef alan FETÖ, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ gibi terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı 'ölürsek şehit, kalırsak gazi' anlayışıyla azim ve kararlılıkla mücadelesini sürdürmektedir. Bu mücadelemiz jandarma, emniyet güçleri ve güvenlik korucularımızla sivil-asker büyük bir uyum ve koordinasyon içerisinde omuz omuza, en önemlisi sizlerin de destek ve dualarıyla en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar devam edecektir."

Haber Yayın Tarihi : 19.09.2018 01:29 Kaynak: AADede, İçine Şeytan Kaçtığını Söylediği 2 Yaşındaki Torununu Yanan Sobaya Attı Küçükçekmece'de Küçük Kıza Cinsel İstismarda Bulunan Sapığın İlk İfadesi Ortaya Çıktı İstanbul Havalimanı'nda Rötar Kavgası! Görevliye Hakaret Yağdırdı