Son Dakika Haberleri: Bakan Pakdemirli: Ordu'yu Vuran Sel Nedeniyle Fındıktaki Zarar 600-700 Ton

Bakan Pakdemirli: Ordu'yu Vuran Sel Nedeniyle Fındıktaki Zarar 600-700 Ton

9 ay önce

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ordu'da meydana gelen sel felaketine ilişkin yaptığı açıklamda 600-700 ton civarında fındığın zarar gördüğünü söyledi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ordu'da meydana gelen sel felaketine ilişkin yaptığı açıklamada fındık rekoltesinin yaklaşık üçte birlik bölümünün Ordu'da selden zarar gören, aşırı yağış alan bölgede üretildiğini belirterek "600-700 ton civarında fındığın zarar gördü." dedi.

BAKAN PAKDEMİRLİ SEL FELAKETİ SONRASI TEDBİRLERLE İLGİLİ KONUŞTU

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Manisa Valisi Hakan Güvençer'i ziyaret etti, kentteki çalışmalara ilişkin bilgi aldı. Ziyareti sırasında gazetecilerin Ordu'daki sel felaketinin ardından bölgede alınan tedbirlere ilişkin sorusunu yanıtlayan Pakdemirli, vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulundu, can kaybı olmamasının en büyük teselli olduğunu söyledi.

"NORMAL ŞARTLARDA 72 BİN TON REKOLTE BEKLENİYORDU"

Ordu'da 230 bin hektar alanda üretim yapıldığını, bu yıl fındıkta rekoltenin 200 bin ton civarında beklendiğini dile getiren Bakan Pakdemirli, şu bilgileri verdi:

"Fındık rekoltesi 200 bin ton civarında, yağış alan, özellikle felaketin yaşandığı Perşembe, İkizce, Çaybaşı, Ünye ve Fatsa ilçelerinde normal şartlarda 72 bin ton rekolte bekleniyordu. Çıkacak rekoltenin üçte biri bu yağış alan bölgedeydi. Bakanlık yetkililerimiz çok hızlı şekilde 950 çiftçi ile görüştü.

"MUHTEMEL ZARAR 600-700 TON"

Görüşmelerimizin sonunda muhtemel zararın 600-700 ton civarında olabileceği tespit edildi. Çıkacak zarar neyse bunun telafisi yönünde gereken her adım atılacaktır. Üreticilerimizin ezilmemesi anlamında devlet şefkatli kollarını uzatacak ve ne gerekiyorsa yapacaktır. Orada herkes müsterih olsun."

"TÜRKİYE 100 GÜNLÜK İCRAAT PROGRAMI İLE YENİDEN ŞAHLANACAK"

Bakan Pakdemirli, Türkiye'nin yeni sistem ve 100 günlük İcraat Programı ile yeniden şahlanacağını, 16 yıllık hizmetlerin çok daha fazlasının yapılacağını, geleceğe umutla baktıklarını ifade etti.

Ordu'da Yaşanan Sel Felaketinde 3 Milyon TL'lik Fındık Karadeniz'e Döküldü!

Ordu'daki Sel Felaketinin Ardından Denizde Fındık Adacığı Oluştu

Ordu'da Yaşanan Selin Dere Yatağından Gelişi Saniye Saniye Görüntülendi

Ordu'daki Sel Felaketinden Feci Görüntüler

Haber Yayın Tarihi : 10.08.2018 11:08 Kılıçdaroğlu'na Yumruk Atan Saldırganın İlk Sözleri: Saldırmadım İmamoğlu, Şehit Haberini "Mutlu musun Ekrem?" Başlığıyla Veren Gazete İçin Harekete Geçti! 97 İşçinin İşten Çıkarıldığı Belediyede, Engelli Kadrosundaki İşçi İntihara Kalkıştı