Son Dakika Haberleri: Bakan Tüfenkci: Habur'u Her An Kapatabiliriz

Bakan Tüfenkci: Habur'u Her An Kapatabiliriz

27 gün önce

Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci, Şırnak'taki Irak'a açılan Habur Sınır Kapısı'nın şu anda açık olduğunu belirterek, "Gelişmelere göre her an Habur'u kapatabiliriz" dedi.

Türkiye Esnaf Kefalet Kooperatifleri Merkez Birliği (TESKOMB) eğitim toplantısına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı  Bülent Tüfenkci,  Şırnak'taki  Irak'a açılan  Habur Sınır Kapısı'nın şu anda açık olduğunu belirterek, "Gelişmelere göre her an Habur'u kapatabiliriz" dedi.

"ESNAF DEVLETİN VE MİLLETİN YANINDA DURDU"

Bakan  Bülent Tüfenkci, son birkaç yıl içinde ülkenin değişik badirelerden geçtiğini, Gezi olaylarıyla başlayan sürecin 15 Temmuz'da yaşanan hain darbe girişimine kadar sürdüğünü belirtti. Bu sürece  Türkiye dışında başka bir ülkenin maruz kalması durumunda çok zorlanacağını anlatan Bakan Tüfenkci, esnafın özellikle 15 Temmuz'daki darbe girişiminde demokrasinin, devletin ve milletin yanında durduğunu söyledi.

"100 SENE ÖNCEKİ ESNAFLIK YOK"

Son yıllarda özellikle teknolojinin gelişmesiyle ekonomik ve ticari şartların da değiştiğini kaydeden Bakan Tüfenkci, "Artık 100 sene önceki esnaflık yok, 50 sene önceki esnaflık da kalmadı. Şimdi yeni esnaf türleri, yeni esnaf meslekleri, yeni ticaret şekilleri ortaya çıkmaya başladı. Örneğin E-ticaret diye bir ticaret şekli ortaya çıktı" dedi.

"E-TİCARETİN İÇİNDE ESNAF KARDEŞİM DE OLACAK"

Bakanlık olarak e-ticaret platformu konusunda çalışma yaptıklarını aktaran  Bülent Tüfenkci, "Ben buradan başkanlarıma, sizlere söylüyorum ve ben genel müdürlerime de bu noktada talimatı verdim. E-ticaretin içinde mutlaka ve mutlaka esnaf kardeşim de olacak, olması gerekiyor. Çünkü ticaretin nüvesi sizlersiniz. O platformlarda olacaksınız, arkadaşlarımız bir platform geliştiriyor, çok cüzi rakamlarla esnaf kardeşim de orada olacak. Dükkanında sattığı ürünleri orada satar ve pazarlar hale getiriyoruz, getireceğiz de" diye konuştu.

"HABUR ŞU ANDA AÇIK"

Bakan  Bülent Tüfenkci, toplantıdan sonra gazetecilerin soruları üzerine, Kuzey  Irak'ta yapılan referandumun ardından gelişmeleri değerlendirdi.  Türkiye'nin  Irak'a açılan sınır kapısının Habur olduğunu hatırlatan Bakan Tüfenkci, Habur'un durumu ve Ovaköy Sınır Kapısı'nın açılması konusunda, "Ovaköy'le ilgili  Irak tarafının çalışmalarını bitirmelerini ve  Irak'ın atacağı adımları bekliyoruz. Habur'la ilgili olarak, şu anda kapı açık. Gelişmelere göre her an  Habur Sınır Kapısı'nı kapatabiliriz ama şu anda açık" dedi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Öğrencilerini Cinsel İlişkiye Zorlayan Kadın Öğretmen Hakkında 40 Yıl Hapis İsteniyor 3 Saldırgan, Kaçırdıkları 14 Yaşındaki Kızı, 5 Günde 20 Erkeğe Sattı
Norveç'te Düzenlenen Skandal NATO Tatbikatının Fotoğrafları Ortaya Çıktı