Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması - Son Dakika

Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması

01.05.2015 17:17
Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması, System.String[]

Balıkesir'deki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları, yürüyüşle başladı.

Balıkesir'deki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları, yürüyüşle başladı. Çeşitli parti, sivil toplum örgütü ve sendikaların destek verdiği etkinlik; Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen halaylı ve türkülü eğlenceyle sona erdi.

Bahçelievler Mahallesi'ndeki Çarşamba Pazarı'nda bugün saat 10.00'da toplanan binlerce işçiye; çeşitli sendikalara üye gruplar ile CHP, HDP, Vatan Partisi, Emek Partisi, Birleşik Haziran Hareketi ve sivil toplum kuruluşları üyeleri destek verdi. Yaklaşık iki bin kişilik grup, geniş güvenlik önlemleri altında bağlı bulundukları kuruluşlara ait bayrak ve flamalar ile davul zurna eşliğinde yürüyüşe geçti. 100. Yıl ve Mehmetçik caddelerini sloganlar atarak kat eden grup, yürüyüşün son bulduğu Kuvayi Milliye Meydanı'na üst araması yapılarak alındı.

SOSYAL ADALET, ÖZGÜRLÜK VE REFAH TALEBİ

Kamyon kasasına oluşturulan platformdan TÜRK-İŞ Balıkesir Temsilcisi Ahmet Demirer, alanı dolduranlara seslendi. Demirel yaptığı konuşmada bugün tüm dünyada, emekçilerin hak ve özgürlükler için hep birlikte sesini yükselttiğini; ülkesi, ulusu, ırkı, siyasi görüşü, dini, mezhebi, dili, cinsiyeti, yaşı ve mesleği ne olursa olsun tüm emekçilerin bir araya gelip taleplerini haykırdığını vurguladı. Demirel, "Biz sosyal adalet, özgürlük ve refah istiyoruz. Tüm çalışanlar için insan onuruna yaraşır yaşama koşulları ve sendikal haklar istiyoruz. Özgürlükçü, adaletli, barış içinde bir dünya istiyoruz ve bunun için 1 Mayıs'ta alanlardayız" dedi.

HALAY ÇEKTİLER

Konuşmasın ardından alandakiler bir ağızdan 1 Mayıs Marşı'nı söyledi. Müzik Öğretmeni Onur Yaman, sesi ve sazıyla kutlamaya renk kattı. Şarkılar eşliğinde halaylar çekildi, horon tepildi. Kutlama sonrası alanın dolduranlar sessizce dağıldı.

Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması
Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması
Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması
Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Balıkesir'de Coşkulu 1 Mayıs Kutlaması - Son Dakika


Son Dakika

Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Mehmet Akif Alakurt'tan yine gündeme bomba gibi düşecek hareket! İçki içip araç kullandı Borcunu ödemeyen şahsı pompalı tüfekle vurup başında bekledi Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu 20 yaşında intihar eden İngiliz modelin ailesi: 13 yaşında cinsel istismara uğradı