Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması - Son Dakika

Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması

01.05.2015 16:10
Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması, System.String[]

Balıkesir'deki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları, yürüyüşle başladı.

Balıkesir'deki 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları, yürüyüşle başladı. Çeşitli parti, sivil toplum örgütü ve sendikaların destek verdiği etkinlik; Kuvayi Milliye Meydanı'nda düzenlenen halaylı ve türkülü eğlenceyle sona erdi.

Bahçelievler Mahallesi'ndeki Çarşamba Pazarı'nda bugün saat 10.00'da toplanan binlerce işçiye; çeşitli sendikalara üye gruplar ile CHP, HDP, Vatan Partisi, Emek Partisi, Birleşik Haziran Hareketi ve sivil toplum kuruluşları üyeleri destek verdi. Yaklaşık iki bin kişilik grup, geniş güvenlik önlemleri altında bağlı bulundukları kuruluşlara ait bayrak ve flamalar ile davul zurna eşliğinde yürüyüşe geçti. 100. Yıl ve Mehmetçik caddelerini sloganlar atarak kat eden grup, yürüyüşün son bulduğu Kuvayi Milliye Meydanı'na üst araması yapılarak alındı.

SOSYAL ADALET, ÖZGÜRLÜK VE REFAH TALEBİ

Kamyon kasasına oluşturulan platformdan Türk- İş Balıkesir Temsilcisi Ahmet Demirer, alanı dolduranlara seslendi. Demirel yaptığı konuşmada bugün tüm dünyada, emekçilerin hak ve özgürlükler için hep birlikte sesini yükselttiğini; ülkesi, ulusu, ırkı, siyasi görüşü, dini, mezhebi, dili, cinsiyeti, yaşı ve mesleği ne olursa olsun tüm emekçilerin bir araya gelip taleplerini haykırdığını vurguladı. Demirel, "Biz sosyal adalet, özgürlük ve refah istiyoruz. Tüm çalışanlar için insan onuruna yaraşır yaşama koşulları ve sendikal haklar istiyoruz. Özgürlükçü, adaletli, barış içinde bir dünya istiyoruz ve bunun için 1 Mayıs'ta alanlardayız" dedi.

Konuşmasın ardından alandakiler bir ağızdan 1 Mayıs Marşı'nı söyledi. Müzik öğretmeni Onur Yaman, sesi ve sazıyla kutlamaya renk kattı. Şarkılar eşliğinde halaylar çekildi, horon tepildi. Kutlama sonrası alanın dolduranlar olaysız dağıldı. - Balıkesir

Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması
Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması
Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması
Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması
Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Balıkesir'de Renkli 1 Mayıs Kutlaması - Son Dakika


Son Dakika

"Ronaldo'yu asla geri çevirmem" sözüyle gündem olan G.Saray'ın eski yengesi isyan etti: Elinizi vicdanınıza koyun Çamlıca Kulesi'nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na özel ışık gösterisi İnsanlık dışı ceza! Endonezya'da bir aile, kızlarıyla izinsiz aynı evde kalan genci bacaklarından astı Fransa'daki saldırı Müslümanlara nefret kusan siyasetçilere bahane oldu: İslamiyet'i topraklarımızdan silip atın Cinsel istismara uğrayan 14 yaşındaki çocuk, doğum yaptı Muharrem İnce, partisi CHP'ye yüklendi: Her gün yeni bir skandal duyuyoruz Irmak Ünal koronaya yakalandığını açıkladı, herkes videodaki derin dekolteye takıldı Son Dakika! Putin: Karabağ görüşmelerinde Türkiye dahil birçok ülke yer almalı