Son Dakika Haberleri: Bandırma'da "15 Temmuz En Uzun Geceydi" Paneli

Bandırma'da "15 Temmuz En Uzun Geceydi" Paneli

3 gün önce

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, "15 Temmuz En Uzun Geceydi" konulu panel düzenlendi.

Bandırma'da
Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında, "15 Temmuz En Uzun Geceydi" konulu panel düzenlendi.

Barış Manço Kültür Merkezindeki panelin açılışında konuşan Bandırma Kaymakamı Günhan Yazar, 15 Temmuz'da tarihin en akla sığmayacak saldırısının yaşandığını belirtti.

Darbe girişimini unutturmayacaklarını anlatan Yazar, "Yeni 15 Temmuzların yaşamamak için unutmayacak, unutturmayacağız." diye konuştu.

Ardından, 15 Temmuz darbe girişiminde yaşananları kronolojik olarak aktaran fotoğraflar sinevizyonla gösterildi.

Daha sonra yönetmen Ahmet Altınata'nın "15 Temmuz En Uzun Geceydi" belgeseli izlendi.

Panel, moderatör Dr. Öğr. Üyesi Hamit Akçay'ın 15 Temmuz ile ilgili bir şiir okumasıyla başladı.

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tayyar Arı ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir de bir konuşma yaptı.

Öte yandan, Bandırma Belediyesi Kültür ve Sanat Merkezinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi tarafından, "15 Temmuz En Uzun Geceydi" temalı fotoğraf sergisi açıldı.

Sergi, 16 Temmuz'a kadar gezilebilecek.Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu: Dünya Kupası Heyecan Verici Değildi Dünya Kupasında İkinci Olan Hırvatistan, Şampiyon Gibi Karşılandı

Dünya Kupasında Büyük Başarıya İmza Atan Hırvat Futbolculara Devlet Madalyası Verilecek Alanyasporlu Emre Akbaba, Galatasaray İçin Gemileri Yaktı