Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi - Son Dakika

Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi

09.09.2017 12:11
Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi, System.String[]

BARTIN'ın Amasra İlçesi'nde merhum şarkıcı Barış Akarsu'nun ailesinin oturduğu, aynı zamanda müze olan evin soyulması olayında tutuklanan 28 yaşındaki A.E.'nin annesi, Barış Akarsu'nun çalınan eşyalarını getirerek polise teslim etti.

BARTIN'ın Amasra İlçesi'nde merhum şarkıcı Barış Akarsu'nun ailesinin oturduğu, aynı zamanda müze olan evin soyulması olayında tutuklanan 28 yaşındaki A.E.'nin annesi, Barış Akarsu'nun çalınan eşyalarını getirerek polise teslim etti. 43'ü oğlu Barış, diğerleri kızına ait toplam 99 eşyayı teslim alan anne Hatice Akarsu, "Yüzüğü gelmedi. Ben o yüzükle yaşıyorum. Onsuz yaşamayam. Yoksa davamdan vazgeçmem" dedi.

Bodrum'da 29 Haziran 2007'de 28'inci doğum gününü kutladığı gece geçirdiği kazada yaşamını yitiren Barış Akarsu'nun annesi Hatice Akarsu'nun Amasra'daki evi 1 ay önce soyuldu. Hatice Akarsu'nun Akkonak Köyü'ndeki evinde olduğu sırada Kum Mahallesi'nde bulunan 5 katlı apartmanın üst katındaki evine kilidi kırarak giren kimliği belirsiz kişiler, Barış Akarsu'nun değerli takıları ve ödüllerini alıp kaçtı.

2 KİŞİDEN 1'İ YAKALANDI

Köyden döndüğünde hırsızlığı fark eden Hatice Akarsu'nun ihbarı üzerine çalışma başlatan polis, eve giren 2 kişinin eşkal ve kimliklerini tespit etti. Şüphelilerden 28 yaşındaki A.E., olaydan 1 hafta sonra Ankara'da polisin düzenlediği operasyonda yakalandı. Amasra'ya getirilen ve 7 ayrı hırsızlık olayından sabıkası bulunan şüpheli, Barış Akarsu'nun eşyalarının diğer arkadaşında olduğunu ileri sürdü. Şüpheli tutuklandı.

ANNESİ GETİRDİ

İl Emniyet ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü kimliği belirlenen diğer şüpheli, evden çaldıkları eşyaları kendi anne ve babasına, onlar da tutuklanan A.E.'nin annesine polise teslim etmesi için verdi. Tutuklu A.E.'nin annesi de dün Amasra Emniyet Müdürlüğü'ne giderek evden çalınan eşyaları polise teslim etti. Emniyete davet edilen anne Hatice Akarsu, 43'ü oğlu Barış, diğerleri kızına ait olan 99 adet takı ve diğer eşyaları teslim aldı.

'YÜZÜK GELMEDEN DAVAMDAN VAZGEÇMEM'

Emniyetten kendisini aradıklarında çok mutlu olduğunu söyleyen Hatice Akarsu, oğlunun bazı eşyalarının eksik olduğunu öne sürdü. Hatice Akarsu şöyle konuştu:

"Şu anda Barış'ıma ait 43 parça geldi. Yüzüğü gelmedi. Ben o yüzükle yaşıyorum. Onsuz yaşamayam. Ben şu anda firari olan çocuktan yüzüğü istiyorum. Yoksa davamdan vazgeçmem. Yaptınız bir hata, senin bir işine yaramaz. Ne olur getir onu, ben o yüzüksüz yaşayamam, ne olur o kuru kafalı yüzüğü getirin. Barış için o yüzük şans getiren yüzüktü. Metin abisi hediye etmiş ona. Oğlum rahmetli olduktan sonra bana kaldı. O çocuğumun emanetidir. Ben onsuz asla yaşamam. O yüzüğü barış hiç çıkarmazdı. Hep takardı. Şimdi o yüzük yokken, hiçbir şeye yaramaz. Getirsinler yüzüğü."

KAPIYA ALARM TAKTIRDI

Hatice Akarsu, tutuklu şüphelinin annesinin kapının kırılan kilidinin parasını ödemek istediğini polis aracılığıyla kendisine söylediğini, ancak bunu ismediğini söylediğini aktardı. Hatice Akarsu ayrıca hırsızlık olayından sonra evinin kapısına alarm taktırdığını da belirtti.

- Bartın

Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi
Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi
Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi
Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi
Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Barış Akarsu'nun Çalınan Eşyalarını Hırsızın Annesi Getirdi - Son Dakika


Son Dakika

Akıl almaz olay! Soğuktan vücudu yanan ünlü dövüşçü bacaklarını kaybediyordu Namibya'da seçimleri Adolf Hitler'le aynı ismi paylaşan siyasetçi kazandı Bağ evinde canlı müzikli eğlence düzenleyip tepki çeken 14 kişiye toplamda 44 bin lira ceza Aşı açıklamalarıyla eleştiri oklarının hedefindeki Yıldız Tilbe yine esti gürledi: Asla vurulmayacağım Son Dakika: İtalya'da günlük koronavirüs vefat sayısı 993 ile rekor kırdı Bilim Kurulu Üyesi Özlü, yeni korona tedbirlerinin işaretini verdi: Yılbaşında 4 günlük sokak kısıtlaması yapılabilir Koronavirüs denetiminde pes dedirten görüntüler! Koltukların arasındaki gizli bölmede yakalandılar 337 gün sonra ortaya çıkan büyük ikramiye talihlisi neden bu kadar beklediğini anlattı: Tamamen aklımdan çıkmış