Barış İçin Zap Suyu'na Dilek Taşı Attılar - Son Dakika

Barış İçin Zap Suyu'na Dilek Taşı Attılar

02.09.2014 18:11
Barış İçin Zap Suyu'na Dilek Taşı Attılar

Hakkari ve Beşiktaş Belediyelerinin 'Barışta Hakkari'de buluşalım' projesinin ikinci gününde de çeşitli etkinlikler yapıldı.

Hakkari ve Beşiktaş Belediyelerinin 'Barışta Hakkari'de buluşalım' projesinin ikinci gününde de çeşitli etkinlikler yapıldı. Ekinlik kapsamında oluşturulan barış ormanına fidan dikilip, Zap Suyu'na dilek taşları atıldı.

Dünya barış günü nedeniyle Hakkari Belediyesi ve Beşiktaş Belediyesi'nin organizesiyle yapılan etkinliklerin ikinici gününde Hakkari'ye 7 kilometre uzaklıktaki Gopsi mevkiinde oluşturulan barış ormanına 200 çam fidanı dikildi. Fidan diken Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu ve Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar, barış mesajları verdi. Fidan dikiminin ardından Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'a, HDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, HDP Van Milletvekili Özdal Üçer, ve sanatçı Kadir İnanır ve etkinliğe katılanlar yemek yedi.

'BARIŞ İÇİN YOLLARA DÜŞTÜM'

Burada gazetecilere açıklama yapan Sanatçı Kadir İnanır, dün kendisi ile ilgili sosyal medyada hastalanıp acile kaldırıldığı yönünde yayılan haberin doğru olmadığını söyledi. İnanır, "Benim hakkımda bu iddiaları ortaya atan sizin meslektaşınız herhalde rüya görmüş. Ben burada bir şey yapayım diye hayal etmiş. Hiç de uygun olmayan biçimde sosyal medyaya yayılmış. Bu gazetecilik falan değil. Ben bu barış süreci başladığından beri ülkenin halklarının kardeşliği için barış elçisi olarak yollara düştüm. Kendi işlerimi de bu arada ihmal ettim. Ama umut ediyorum ki bu gerçek, olumlu bir biçimde neticelenecek. İsteyen istediği kadar provoke etsin. En kısa zamanda yasalarla beraber problemler ortadan kalkmış olacak. Hep beraber bunun mutluluğunu yaşayacağız. Sağlığım yerinde aslanlar gibiyim. O haberi uçuran gazeteci arkadaşımız kendisi de bu haberle birlikte uçmuş gitmiş. Aranızda ise sakın kendisini tanıştırmasın" dedi.

Yemeğin ardından Hakkari Belediye Başkanı Dilek Hatipoğlu, Beşiktaş Belediye Başkanı Murat Hazinedar'a, HDP Hakkari Milletvekili Esat Canan, HDP Van Milletvekili Özdal Üçer ve sanatçı Kadir İnanır, Hakkari-Van karayolunda bulunan Devrimci Gençlik Köprüsü'nde hatıra fotoğrafı çektirdi. Daha sonra üzerinde Türkçe ve Kürtçe barış yazılı dilek taşları Zap Suyu'na atıldı.

Hakkari'de toz taşınımı etkili oluyor Hakkari'de toz taşınımı etkili oluyor Vali Akbıyık'tan özel eğitimli okullara spor malzemesi dağıtımı Vali Akbıyık'tan özel eğitimli okullara spor malzemesi dağıtımı Düğünde takılan takı akıllara durgunluk verdi! Gelin ve damada tam 2,5 kiloluk altın hediye edildi Düğünde takılan takı akıllara durgunluk verdi! Gelin ve damada tam 2,5 kiloluk altın hediye edildi
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Barış İçin Zap Suyu'na Dilek Taşı Attılar - Son Dakika


Advertisement