Son Dakika Haberleri: Başakşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Halkı Bilinçlendiriyor

Başakşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Halkı Bilinçlendiriyor

12 ay önce

"Daha yaşanabilir bir çevre el ele" sloganıyla çalışmalarını aralıksız sürdüren Başakşehir Belediyesi, dağıttığı bilgilendirici broşürlerle vatandaşları ambalaj atığı toplama, ayrıştırma ve geri dönüşüm konusunda bilgilendiriliyor.

Başakşehir Belediyesi Geri Dönüşüm Halkı Bilinçlendiriyor, System.String[]

Geri dönüşüm için gerekli adımların anlatıldığı broşürde, cam dışında atılacak atıklar için geri dönüşüm poşeti dağıtılıyor. Pilot bölge olarak Oyakkent 1. ve 2. Etaplarda başlayan çalışmalarda 2 bin 200 haneye ulaşılması hedefleniyor. Geri dönüşüm ayrıştırması sağlandığı takdirde koku ve görüntü kirliliği, fare ve haşere oluşumu, yangın ve tutuşma riski, görevli ve hane halkının emeğine saygısızlık gibi birçok olumsuzluk da ortadan kalmış olacak.

GERİ DÖNÜŞME İŞLEMİ NASIL GERÇEKLEŞECEK?

Doğaya ve ekonomiye katkı sağlamak amacıyla biriktirilen malzemeler, belediyenin lisanslı firmaları tarafından toplanarak geri dönüşüme kazandırılıyor. Bunun için vatandaşların bilgilendirme formunda yer alan biriktirme koşullarına göre atıklarını ayrıştırması yeterli olacak. Konu hakkında bilgilendirilen apartman görevlileri ayrıştırılmış geri dönüşümleri site içerisinde yer alan alanlara bırakacak. Haftanın belirli günlerinde belediyenin anlaşmış olduğu lisanslı firmalar atıkları toplayarak, geri dönüşüm tesislerinde yeniden doğaya kazandıracak.

Kağıt, karton, plastik, metal ve cam atıkların geri dönüşüm ünitelerine atılarak hem kendi çevrelerine, hem de ülkemize katkılarının anlatıldığı bilgilendirme gezileri vatandaşlarda olumlu tepkilerin oluşmasını sağladı.

Geri dönüşüm için gerekli olan poşetler her hafta görevliler tarafından hane halkına teslim edilecek.
Erdoğan Müjdeyi Verdi, 19 İle Kenevir Piyangosu Vurdu Soğanın Fiyatı İki Ay İçinde 10 TL'ye Çıkabilir

Futbolcu Gökhan Çıra, Sevgilisi Selin Ciğerci'ye Evlilik Teklifi Etti