Başkan Er: "Bilinçlenme Farkındalıkla Başlar" - Son Dakika

Başkan Er: "Bilinçlenme Farkındalıkla Başlar"

23.03.2018 12:42
Başkan Er:

Mezitli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Turna ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Barosu Başkanı Ali Er’i makamında ziyaret etti.

Mezitli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Turna ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Barosu Başkanı Ali Er'i makamında ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında, Mersin Barosu ile Mezitli Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde, Mersin'de toplum yararına yapılacak olan etkinlikler hakkında fikir alışverişi yapıldı. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Er, "Bilinçlenme farkındalıkla başlar. Farkındalık oluşturmak da kamu kurum ve kuruluşları, odalar, dernekler ve sivil toplum örgütlerinin duyarlılık gösterip harekete geçmesiyle başlar. Mersin Barosu olarak, kentimizde birçok kurumla işbirliği yaparak önemli konularda ilk adımı atıp toplum yararına çalışmalar yaptık, yapmaya da devam ediyoruz. Mezitli Halk Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde hareket ederek kadınlarımıza haklarını anlatan ve kadına yönelik aile içi şiddetin hukuksal boyutu hakkında bilgilendirme çalışmaları yaptık. Sadece kadınlarımıza değil, 7'den 70'e herkese yönelik çeşitli alanlarda seminerler ve farkındalık çalışmaları yaparak, insanlarımız farkında olmadıkları konularda farkında olmalarını sağlıyoruz" diye konuştu.

Mersin Barosu'nun öncelikle bir meslek örgütü olmasının yanı sıra, etkin bir sivil toplum kuruluşu olduğunu hatırlatan Er, "Başta mesleğimizin ve meslektaşlarımızın sorunlarının çözümüne odaklanmak, bunun yanı sıra toplumsal sorumluluk projelerini yerine getirmek Baromuzun önemli görevidir" şeklide konuştu.

Mezitli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Turna ise toplum yararına Mersin Barosu ile birlikte ortak işler yapmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek, "Bizler her zaman halkımızın yanındayız" ifadelerini kullandı.

Ziyaretin sonunda Turna, Er'e plaket verdi. - MERSİN

Başkan Er: Bilinçlenme Farkındalıkla Başlar
Başkan Er: Bilinçlenme Farkındalıkla Başlar

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Er: 'Bilinçlenme Farkındalıkla Başlar' - Son Dakika


Son Dakika

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, eski Fenerbahçeli Salih Uçan'ı istiyor Tüyler ürperten cinayet! Kayıp olarak aranan gencin cesedi ormanlık alanda gömülü halde bulundu Ordu'da hastanelerin poliklinik, otopark ve yemekhaneleri yoğun bakıma dönüştürülüyor Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi Kırmızı Oda'da rol alan Sema Keçik'in 2 yıl önce kendisinden 25 yaş küçük oyuncuyla aşk yaşaması yeniden gündem oldu Direksiyon hakimiyetini kaybedip bariyerleri parçaladı! Otomobilin havada takla attığı anlar kamerada CNN Türk'teki tweet hatası alay konusu oldu! Canlı yayında Cemil Çiçekler karıştı Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi