Başkan Uysal, Tüm Bel-Sen Pilav Gününe Katıldı - Son Dakika

Başkan Uysal, Tüm Bel-Sen Pilav Gününe Katıldı

30.04.2018 14:07
Başkan Uysal, Tüm Bel-Sen Pilav Gününe Katıldı, System.String[]

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’da tek işverenini toplum olduğunu belirterek, “İşveren Muratpaşalı komşularımız ve biz de onların çalışanlarıyız” dedi.

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa'da tek işverenini toplum olduğunu belirterek, "İşveren Muratpaşalı komşularımız ve biz de onların çalışanlarıyız" dedi.

Başkan Uysal, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü öncesinde Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (TÜM BEL-SEN) tarafından düzenlenen pilav gününe katıldı. CHP Antalya Milletvekilleri Mustafa Akaydın ve Niyazi Nefi Kara'nın da yer aldığı etkinliğe Muratpaşa Belediyesi'nin bu yıl 3'üncüsünü düzenlendiği Antalya Edebiyat Günleri için Antalya'da bulunan edebiyatçılar da hazır bulundu.

Antalya Edebiyat Günleri'nde bu yıl onur ödülü alan edebiyatçılar Adnan Özyalçıner, Ahmet Telli, İnci Aral'ın da katıldığı pilav gününde Muratpaşa Belediyesi Başkan Yardımcısı ve şair Ferruh Tunç da bir şiirini okudu.

Başkan Uysal, burada yaptığı konuşmada Muratpaşa'mızda işverenin toplum olduğunu söyledi. "İşveren Muratpaşalı komşularımız ve biz de onların çalışanlarıyız" diyen Başkan Uysal, bu yapı içinde Muratpaşa Belediyesi'nde emek dengesini de korumaya azami şekilde dikkat ettiklerini söyledi.

Ancak akıllı ve robot sistemlerle gelen sanayi 4.0 sürecinin milyarca işsiz ve yoksul insan ortaya çıkaracağı uyarısında bulunan Başkan Uysal, "Sendikaların, aydınların ve siyasetle uğraşanların bu sürecin üzerine büyük bir titizlikle eğilmesi gerekiyor. İşsizlik dalgası Avrupa'da faşist partileri iktidara taşıyor. 1 Mayıs öncesi bunun altını çizmek istedim. Hepimizin 1 Mayıs'ı kutlu olsun" diye konuştu. - ANTALYA

Başkan Uysal, Tüm Bel-Sen Pilav Gününe Katıldı
Başkan Uysal, Tüm Bel-Sen Pilav Gününe Katıldı

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Başkan Uysal, Tüm Bel-Sen Pilav Gününe Katıldı - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika: Türkiye'de 4 Aralık günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 32 bin 736 yeni vaka tespit edildi Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Koronavirüs aşısı en erken 25-26 Aralık'ta yapılmaya başlanır Ankara'da dağlık arazide insana ait kesik baş bulundu Türkiye'nin en yaşlı kadını olan Emine Baytar, hayatını kaybetti Yunanistan diyalog çağrılarına bahane uydurdu: Türkiye'nin eylemleri ikna edici değil Kahramanmaraş'ta polisimizi şehit eden katilin cenazesi morgda kaldı Tek bir koronavirüs vakasının görülmediği Kuzey Kore'den skandal önlem: Sınırdan geçeni vuruyorlar Anne ve babanın tüfekle vurulan çocukları için feryadı yürekleri dağladı