Başsavcı Karabacak'tan TÜ'ye teşekkür - Son Dakika

Başsavcı Karabacak'tan TÜ'ye teşekkür

11.06.2020 09:29
Başsavcı Karabacak'tan TÜ'ye teşekkür, System.String[]

Edirne Açık Cezaevinde üretilen maskelerin kalite kontrolünü yapan Trakya Üniversitesi'ne teşekkür belgesi verildi.

Edirne Açık Cezaevinde üretilen maskelerin kalite kontrolünü yapan Trakya Üniversitesi'ne teşekkür belgesi verildi.

Koronavirüsle mücadele kapsamında Adalet Bakanlığı'na bağlı Ceza İnfaz Kurumları ile Tutukevleri İşyurtları Kurumları'nda salgın ile mücadelede öncelikle ihtiyaç duyulan ve temininde güçlük çekilen maske, dezenfektan, hastane tekstil ürünleri, tulum, kolonya, spanç, sıhhi gözlük ve temizlik malzemesi olmak üzere 80 çeşit materyal üretildi.

Bu kapsamda da Edirne Açık Ceza İnfaz Kurumu İşyurdu Müdürlüğünce çok sayıda maske üretilip koronavirüsle mücadeleye önemli destek sağlandı.

Üretilen maskeleri standartlara uygunluğu ve kalite kontrolleri Trakya Üniversitesi Teknoloji Araştırma ve Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi (TÜTAGEM) tarafından yapıldı.

Trakya Üniversitesi'nin katkılarından dolayı, Edirne Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak tarafından Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu ve TÜTAGEM Müdürü Prof. Dr. Şaban Aktaş'a teşekkür belgesi takdim edildi.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Başsavcı Karabacak'tan TÜ'ye teşekkür - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamalarda gevşeme olacak mı? Bilim Kurulu, koronavirüs tedbirleri ve aşılama gündemiyle toplandı Türkiye, 2020'de 285 milyon çift ayakkabı ihraç etti Kuyumculardan altına yatırım yapanları heyecanlandıracak tahmin: Bu yıl rekor kıracak "Alex F.Bahçe tarihinin en iyisi" diyen Emre, kendi oynadığı kadroyla mevcut kadroyu kıyasladı Doğu Türkistanlı Uygur Türkleri, 2019'da kendilerine destek veren Mesut Özil'e imza töreni öncesi teşekkür etti Ali Koç, imza töreninde Mesut Özil transferinin tüm detaylarını anlattı ve Acun Ilıcalı'ya teşekkür etti İş adamına şirketinin önünde kanlı pusu! Kurşun yağmuruna tuttular Sokağa çıkma yasağında şehir merkezinde çıplak bir şekilde yürüyen adam, görenleri dumura uğrattı