Belediye Meclisi'nden Fransa'ya Kınama - Son Dakika

Belediye Meclisi'nden Fransa'ya Kınama

02.01.2012 19:30
Belediye Meclisi'nden Fransa'ya Kınama, System.String[]

Esenler Belediye Meclisi, yeni yılın ilk toplantısını yaptı.

Esenler Belediye Meclisi'nin 4. seçim dönemi 4. çalışma yılı 2012 senesi Ocak ayı meclis toplantılarının ilk birleşimi yapıldı.

Esenler Belediyesi Meclis Salonu'nda düzenlenen ve Meclis Başkanı Birol Hacıoğlu başkanlığında gerçekleşen toplantıda ilk olarak, Esenler Belediyesi Fen İşleri Müdürü Nihat Karataş, müdürlüğünün yaptığı çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi.

Esenler'deki toplam 16 mahalle ve bin 307 sokakta yapılan alt ve üst yapı çalışmalarını anlatan Karataş'ın konuşmasının ardından başlayan meclis toplantısında Meclis Başkanı Birol Hacıoğlu, Fransa Ulusal Meclisi'nden geçen sözde Ermeni soykırımı inkârını suç sayan yasa tasarısın hatırlatarak insan haklarının beşiği olan bir ülkede böyle bir yasanın çıkmasını çifte standart olarak değerlendirdiklerini belirtti. Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin geçmişini unutmayan ve geleceğe ümitli bakan bir devlet olduğunu söyleyen Hacıoğlu, Esenler Belediye Meclisi'nin söz konusu yasa nedeniyle Fransa'yı kınadıklarını tüm kamuoyuna duyurdu.

Gündem maddelerinin görüşülmesiyle devam eden meclis toplantısı, Denetim Komisyonu üyelerinin seçilmesiyle devam etti. Yapılan oylama sonucunda AK Partili Belediye Meclis üyeleri Alper Muammer Kocabaş, Orhan Vardar ve Dursun Ballı Denetim Komisyonu üyeleri olarak belirlendi. Komisyon üyelerinin ardından teklifler, ilgili komisyonlara havale edildikten sonra raporlar görüşüldü ve meclis toplantısının ikinci birleşiminin 5 Ocak Perşembe günü yapılmasına karar verildi

Belediye Meclisi'nden Fransa'ya Kınama

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Belediye Meclisi'nden Fransa'ya Kınama - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

MAK Danışmanlık'tan çarpıcı analiz: 18 yıllık AK Parti iktidarında muhalefetin topyekün sahaya indiğini ilk kez görüyoruz İtalya Kupası maçında kural hatası yapan Roma'ya hükmen mağlubiyet cezası verildi Milli Eğitim Bakanı Selçuk: 15 Şubat'tan sonra kapsamlı bir telafi programına hazırlanıyoruz Reklam teklifi alan Aleyna Tilki gözünü yükseklere dikti: Tarkan ya da Ajda Pekkan oynarsa düşünürüm Bakan Soylu'nun annesine küfreden şüpheli "Cumhurbaşkanı'na Hakaret"ten tutuklandı İngiltere Başbakanı Johnson: Yeni mutasyon öncekinden daha öldürücü Twitter, Trump'ın fotoğrafını paylaşıp intikam çağrısı yapan Hamaney'in hesabını askıya aldı Tokat'ta 10 kişide koronavirüsün mutasyona uğramış hali görüldü