Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı - Son Dakika

Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı

02.04.2014 15:47
Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı, System.String[]

Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı'nda başına isabet eden biber gazı kapsülüyle yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için, Halk Cephesi üyesi 5 kişinin Antalya'dan başlattığı, 'Adalet Yürüyüşü?, 25. gününde Berkin Elvan'ın mezarı başında tamamlandı.

Gezi Parkı eylemleri sırasında Okmeydanı'nda başına isabet eden biber gazı kapsülüyle yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 269 sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan için, Halk Cephesi üyesi 5 kişinin Antalya'dan başlattığı, 'Adalet Yürüyüşü?, 25. gününde Berkin Elvan'ın mezarı başında tamamlandı. Grup üyeleri Elvan'ın mezarına bilye, kırmızı fular ve sapan koydu. Berkin Elvan için, Antalya Halk Cephesi'nden 5 kişilik bir grup 8 Mart günü, sorumluların bulunması amacıyla İstanbul'a kadar 'Adalet Yürüyüşü'ne başladı. Grup üyeleri, Berkin Elvan'ın hastanede ziyaret etmeyi düşünürken, Elvan yürüyüşün 4. gününde 11 Mart'ta yaşamını yitirdi. Ölüm haberini Burdur'da aldıklarını söyleyen Mehmet Ali Uğurlu, Yoldaş Güneş, Ali Cemal Ulak, Muhammet Demir ve Devrim Zongur, 850 kilometrelik yolu, bugün saat 13.00 sıralarında Berkin Elvan'ın Feriköy Mezarlığı'ndaki mezarında tamamladı.

MEZARINA BİLYE, FULAR VE SAPAN ATTILAR

Mezarlığa, ellerinde 'Berkin Elvan ölümsüzdür' yazılı pankartla ve 'Umudun çocuğu Berkin Elvanö şeklinde sloganlar atarak giren grup adına basın açıklaması yapan Mehmet Ali Uğurlu, yürüyüş sırasında halktan destek gördüklerini söyledi. Uğurlu, bazı yerlerde polisin baskısıyla karşılaştıklarını belirterek, 'Berkin bizim çocuğumuz şehit düştü. Berkin milyonları ayağa kaldırdı. Sanıyorum dünyada böyle bir cenaze töreni olmadı. Bugün bundan sonra doğan çocuklarımızın hepsi Berkin olacak. Bu anlamda biz kendisine çok teşekkür ediyoruz. ve kendisine suçlandığı bilyeleri getirdik. Şimdi biz bu bilyeleri Berkinimizin mezarına atacağız. Suç unsuru bu fularları ve sapanı atacağız. Bu ülkede sapanlara oynamayan kim var. Başbakan ve Cumhurbaşkanı dahil. Üstünden sapan, fular ve bilye çıktı evet bunlar suçsa biz bunları elimizden hiç bırakmayacağız" diyerek ellerindeki bilye, fular ve sapanı mezara bıraktılar.

MAHİR ÇAYAN OLACAKTI BERKİN ELVAN OLDU

İstanbul'a girdiklerinde sevindirici bir haber aldığını söyleyen Uğurlu, 'Bugün çocuğum oldu. Hastabakıcılar arayıp söylediler. Zaten Bekinimiz şehit düşmesiydi adını Mahir Çayan koyacaktık. 30 Martta denk geliyordu. Berkin şehit düşünce artık adı belli olmuştu: Berkin Elvan. Buradan gidince göreceğiz bebek nasıl bir şey, İnşallah Berkine benzer. Böyle bir aslan yavrusu olur" diye konuştu. Grup üyeleri daha sonra Berkin Elvan'ın ailesini ziyaret etmek için mezarlıktan ayrıldı.

Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı
Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı
Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı
Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Berkin Elvan İçin Adalet Yürüyüşü 25. Gününde Tamamlandı - Son Dakika


Son Dakika

Reuters'tan bomba Dağlık Karabağ iddiası: Türkiye ve Rusya gözlem noktası konusunda anlaşmazlık yaşıyor İYİ Parti'nin Kayseri ve Gaziantep teşkilatlarında 'Özdağ' istifaları: Partinin kuruluş ilkelerinden sapıldı Son Dakika: Galatasaray, evinde Kayserispor ile 1-1 berabere kaldı İzmir'de suya yüzde 15 zam yapıldı! 1 Ocak'tan itibaren geçerli olacak Son Dakika! ABD'nin seçilmiş başkanı Joe Biden, Antony Blinken'i Dışişleri Bakanlığı'na atadı Ünlü oyuncu Kıvanç Tatlıtuğ, La Casa de Papel dizisinin kadrosuna dahil oluyor Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Türk gemisine baskın emrini AB Akdeniz Deniz Kuvvetleri verdi: Sabaha kadar beklediler