Son Dakika Haberleri: Erdoğan - Putin buluşması öncesi Beşar Esed'den dikkat çeken hamle: İblib'te askerlerle görüştü

Erdoğan - Putin buluşması öncesi Beşar Esed'den dikkat çeken hamle: İblib'te askerlerle görüştü

23 gün önce

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in görüşmesi öncesi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in İdlib'te askerleri ziyaret etmesi dikkat çekti. Esed, iç savaşın çıktığı 2011 yılından bu yana ilk defa İdlib'te askerlerle görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'in daveti üzerine bugün Rusya'ya gitti. İki lider ABD ile yapılan mutabakat sonrası kritik bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşme öncesi ise Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, İdlib'deki askeri birlikleri ziyaret etti.

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Esed'in, İdlib'in güney kırsalındaki Al Habit kasabasında askerlerle selamlaştığı görüntüler devlet televizyonundan yayınlandı. Devlet televizyonu, Suriye liderinin 'cephe hattında askerlerle bir araya geldiğini duyurdu. Esad, iç savaşın patlak verdiği 2011'den bu yana İdlib bölgesini ilk kez ziyaret ediyor.

GÖZLEM NOKTASINA 15 KM UZAKLIKTA

Geçtiğimiz ay rejim askerlerinin saldırılarıyla gündeme gelen İdlib'de bugün hareketlilik yaşandı. Beşar Esed, İdlib'in en güneyindeki Türk gözlem noktasına 15 kilometre yakınlıktaki Hobait'i ziyaret etti.

Esed, askerleri işte böyle ziyaret etti;

Erdoğan - Putin buluşması öncesi Beşar Esed'den dikkat çeken hamle: İblib'te askerlerle görüştü
Haber Yayın Tarihi: 22.10.2019 12:06 5 kız öğrenciye tacizle suçlanan öğretmen tutuklandı
41 yaşındaki oyuncu Mine Tugay, kırmızı bikinili paylaşımıyla hayran bıraktı Cumhurbaşkanı Erdoğan döner dönmez, Lindsey Graham'dan Türkiye'ye yeni yaptırım tehdidi