Erdoğan - Putin buluşması öncesi Beşar Esed'den dikkat çeken hamle: İblib'te askerlerle görüştü - Son Dakika

Erdoğan - Putin buluşması öncesi Beşar Esed'den dikkat çeken hamle: İblib'te askerlerle görüştü

22.10.2019 12:06

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Putin'in görüşmesi öncesi Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed'in İdlib'te askerleri ziyaret etmesi dikkat çekti. Esed, iç savaşın çıktığı 2011 yılından bu yana ilk defa İdlib'te askerlerle görüştü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin'in daveti üzerine bugün Rusya'ya gitti. İki lider ABD ile yapılan mutabakat sonrası kritik bir görüşme gerçekleştirecek. Görüşme öncesi ise Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed, İdlib'deki askeri birlikleri ziyaret etti.

BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Esed'in, İdlib'in güney kırsalındaki Al Habit kasabasında askerlerle selamlaştığı görüntüler devlet televizyonundan yayınlandı. Devlet televizyonu, Suriye liderinin 'cephe hattında askerlerle bir araya geldiğini duyurdu. Esad, iç savaşın patlak verdiği 2011'den bu yana İdlib bölgesini ilk kez ziyaret ediyor.

GÖZLEM NOKTASINA 15 KM UZAKLIKTA

Geçtiğimiz ay rejim askerlerinin saldırılarıyla gündeme gelen İdlib'de bugün hareketlilik yaşandı. Beşar Esed, İdlib'in en güneyindeki Türk gözlem noktasına 15 kilometre yakınlıktaki Hobait'i ziyaret etti.

Esed, askerleri işte böyle ziyaret etti;

Erdoğan - Putin buluşması öncesi Beşar Esed'den dikkat çeken hamle: İblib'te askerlerle görüştü

Son Dakika Güncel Erdoğan - Putin buluşması öncesi Beşar Esed'den dikkat çeken hamle: İblib'te askerlerle görüştü - Son Dakika


Son Dakika

Son Dakika! Azerbaycan, bugün boşaltılması gereken Kelbecer için Ermenistan'a 10 gün ek süre verdi Türkiye Grand Prix'si nefes kesiyor! Şampiyonluğun en güçlü adayı Hamilton adım adım zafere gidiyor Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli KKTC'de! Kapalı Maraş'ı ziyaret edip piknik yapacaklar Mısırlı ünlü futbolcu Salah koronayı kardeşinin düğününde kaptı Karabağ'ı terk eden Ermeni askerlerden itiraf: Savaş devam etseydi hepimiz ölecektik Aliyev'den Putin'e: Türkiye olmazsa o kağıt parçası çöptür Yanan evini çaresizce izleyen talihsiz adama maskesiz olduğu için 900 TL ceza kesildi İmamoğlu, İstanbul'daki bugünkü bulaşıcı hastalık kaynaklı ölüm sayısını açıklayıp Bakan Koca'ya çağrıda bulundu