Bestekar Erköse Toprağa Verildi - Son Dakika

Bestekar Erköse Toprağa Verildi

09.03.2013 14:25
Bestekar Erköse Toprağa Verildi

Türk sanat müziğinin ünlü bestekarlarından, Selahattin Erköse, toprağa verildi.

Türk sanat müziğinin ünlü bestekarlarından, Selahattin Erköse, toprağa verildi. Uzun süredir alzheimer tedavisi gören ve 84 yaşında dün evinde hayatını kaybeden Selahattin Erköse'nin 50 kadar beste ve saz eseri bulunuyor.

Şişli Camii'nde öğle vakti düzenlenen cenaze töreninde, Türk Sanat Müziği sanatçıları Mustafa Sağyaşar, Mustafa Kandıralı, Coşkun Erdem, Hüseyin İleri, Güngör Hoşses ve Bertan Üsküdarlı'da katıldı.

Sanatçının kızları Ulviye ve Oya ile oğlu Murat Erköse başsağlığı dileklerini kabul etti. Öğle vakti kılınan cenaze namazından sonra cenaze Maltepe-Gülsuyu'ndaki aile kabristanında toprağa verildi.

Selahatatin Erköse'nin oğlu Murat Erköse; "Babamı kaybettik, bu çok değişik bir duygu. Birgün geleceği en son durak burası. Herkes birgün yaşayacak ama, kimse yaşamasın ister tabi ki. Dünyanın en iyi babalarından birisiydi. Aramızda baba-oğul ilişkisi vardı. Ama biz arkadaş gibiydik. Babacım, Allah rahmet eylesin. Türkiye'nin yetiştirmiş olduğu saz üstatlarından, bestekarlarından bir tanesiydi. Yeri de doldurulamayacak" dedi.

Bestekar, radyo sanatçısı Mustafa Sağyaşar ise; "Değerli bir sanatçımızı daha kaybettik. Cenazelerde hep aynı şeyleri söylemek bize düşüyor. Ama çok çekti. Bence Allah'ın bir lütfudur. Onun için kurtuluş oldu. Selahattin Erköse ile en az 55-60 sene sahnede, radyoda beraber çalıştık. Çok değerli bir müzisyendi. Bunun yanısıra çok da iyi bir bestekardı. Besteleri ile her zaman aramızda olacak. Müziksevenlerin anısıyla yaşayacak. Kendisini sevenlere başsağlığı diliyorum. Onu özleyeceğiz. Allah rahmet eylesin" dedi. - İstanbul/ Şişli

Boşalan lise binası kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi Boşalan lise binası kimliği belirsiz kişiler tarafından talan edildi Şişli'de asayiş uygulaması yapıldı Şişli'de asayiş uygulaması yapıldı Şişli'de simitçi ve esnaf birbirine girdi, vatandaşlar zor ayırdı Şişli'de simitçi ve esnaf birbirine girdi, vatandaşlar zor ayırdı
Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bestekar Erköse Toprağa Verildi - Son Dakika

Bu haber Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Demirören Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Demirören Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement