Beylikdüzü Yeni Bir "Meydan"a Kavuşuyor - Son Dakika

Beylikdüzü Yeni Bir "Meydan"a Kavuşuyor

02.01.2012 09:24
Beylikdüzü Yeni Bir "Meydan"a Kavuşuyor

Beylikdüzü Avcılar arası devam eden Metrobüs çalışmaları ile birlikte başlayan meydan inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.

Meydanı kullanmaya başlayan vatandaşlar yapılan hizmetten oldukça memnun olduklarını dile getirdiler.

İstanbul'un yeni ilçelerinden birisi olan Beylikdüzü, Avcılar-Beylikdüzü metrobüs çalışmaları çerçevesinde yeni bir meydana kavuşuyor. Beylikdüzü'ne yeni bir çehre kazandıran ve iki ilçeyi birbirine bağlama özelliği taşıyan, D-100 Karayolu'nun üstüne kurulan meydanın yapımında son aşamaya gelindikçe ortaya çıkan görüntü herkesi memnun ediyor. Altından iki şeritli metrobüs yolu ve gidiş geliş toplam 10 şerit yol geçen meydanın üstü ise halkın kullanımına açıldı. Vatandaşlar meydanın altından kalkacak metrobüslerin duraklarına da buradan inecekler.

BULUŞMA NOKTASI OLACAK

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılmakta olan, Beylikdüzü Avcılar Metrobüs hattı inşaatı ile başlayan meydanın tamamlanmasına az bir süre kala vatandaşlar artık karşıdan karşıya geçişlerini burayı kullanarak yapmaya başladılar. Yaklaşık 10 bin m2'lik bir büyüklüğe sahip alan meydan bitirildikten sonra özellikle vatandaşların toplanma alanına dönüşecek.

VATANDAŞLAR YORULMAYACAK

Meydan inşaatı ile birlikte ilçenin yepyeni bir çehreye kavuştuğunu ve meydanda yapılacak düzenleme çalışmaları ile alanın çok kullanışlı bir toplu yaşam alanı haline geleceğine değinen Beylikdüzü Belediye Başkanı Yusuf Uzun, "Bu meydan ile birlikte iki ilçe birbirine bağlanmış durumda. Artık vatandaşlarımız karşıdan karşıya geçişlerini bu meydan üzerinden hiç yorulmadan gerçekleştirilebilecek. Meydan inşaatı tamamen bittikten sonra çeşitli projelerle, yeşil alanlarla değerlendirilecek. Buradaki amacımız meydanı halkın toplanma alanına dönüştürmek" dedi.

Beylikdüzü Yeni Bir Meydan a Kavuşuyor

Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Beylikdüzü Yeni Bir 'Meydan'a Kavuşuyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika! Rusya'ya ABD'den Ukrayna tehdidi: Rusya'ya ağır bedeller ödetmeye hazırız 18:15 Son Dakika! Rusya'ya ABD'den Ukrayna tehdidi: Rusya'ya ağır bedeller ödetmeye hazırız Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız 17:37 Metin Gürcan'ın tutuklanmasına Ali Babacan'dan ilk tepki: Yanında olacağız Ünlü bilim insanından Dünya'da panik yaratan korkunç sözler: Çok az kaldı, sonumuz yaklaşıyor 15:52 Ünlü bilim insanından Dünya'da panik yaratan korkunç sözler: Çok az kaldı, sonumuz yaklaşıyor Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi 14:21 Son dakika: Asgari Ücret Tespit Komisyonu, milyonların zammını belirlemek için bir araya geldi Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor 13:35 Trabzonspor inat etti! Şampiyonluk yolunda bir dünya yıldızı, bir de gol makinesi transfer ediyor Erdoğan'dan fahiş fiyat artışıyla ilgili ağır sözler: Stokçulara bu ülkeyi mezar edeceğiz 13:31 Erdoğan'dan fahiş fiyat artışıyla ilgili ağır sözler: Stokçulara bu ülkeyi mezar edeceğiz
Son dakika: Merkez Bankası'ndan döviz kuruna müdahale 12:29 Son dakika: Merkez Bankası'ndan döviz kuruna müdahale Yatak odasında eşini arkadaşıyla basmıştı! Hakkındaki karar verildi 11:09 Yatak odasında eşini arkadaşıyla basmıştı! Hakkındaki karar verildi
16:24
Advertisement