Son Dakika Haberleri: "Bi Düzine" Resim Sergisi Açılacak

"Bi Düzine" Resim Sergisi Açılacak

2 yıl önce

Türkiye'nin çeşitli illerinden katılım sağlayan 12 sanatçının eserlerinden oluşan "Bi Düzine" isimli karma resim sergisi Gaziantep Sanat Merkezi'nde sanatseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

15 Eylül Cuma Günü açılışı yapılacak olan sergide, gerek yaşadıkları coğrafya gerekse sanatsal tavırları olarak birbirinden farklı olsa da her birinin temel anlayışı estetik ve güzel duygular uyandırmak olan sanatçılar bir araya gelerek yaratımlarının görsel zenginliğini kolektif biçimde sergilemeye hazırlanıyor.

Resim sanatında farklı teknikleri buluşturan "Bi Düzine" karma resim sergisinin sanatçıları, aynı zamanda 7 farklı üniversitede alanında görev yapmakta olan akademisyenlerden oluşuyor.

Sanatçılar Hüseyin Elmas, Melek Gökay, Elif Şenel, Oğuz Yurttadur, Taylan Çetin, Mehmet Ali Büyükparmaksız, Kübra Özalp, Mehmet Aksoy, Ahmet Musa Koç, Ali Ertuğrul Küpeli, Meltem Yige ve Yeşim Ermiş'in eserlerinden oluşan sergi 30 Eylül 2017 tarihine kadar gezilebilinecektir.

Haber Yayın Tarihi: 15.09.2017 09:21 Kaynak: Bültenler15 Temmuz'da köprünün üstündeki askerin kafasını kestiğini iddia etti Antalya'da yediemin otoparkları dolup taştı! 8 yıldır bekleyen araçlar var İnternet üzerinden bilet alıp 48 saatte geldiler, pişman oldular