Son Dakika Haberleri: Bilecik'te "Mekke'nin Fethi Gecesi"

Bilecik'te "Mekke'nin Fethi Gecesi"

8 yıl önce

Anadolu Gençlik Derneği Bilecik Şubesi tarafından Mekke'nin fethinin 1381'inci yıl dönümü nedeniyle program düzenledi.

Bilecik'te
Anadolu Gençlik Derneği Bilecik Şubesi tarafından Mekke'nin fethinin 1381'inci yıl dönümü nedeniyle program düzenledi.

Dernek Başkanı Sadık Savak, kentteki bir düğün salonunda Kuran okunmasıyla başlayan programda yaptığı konuşmada, Mekke'nin fethinin sadece zafer değil, zulümden adalete, karanlıktan aydınlığa kavuşmanın simgesi olduğunu belirtti.

Fethin, putperestliğin Hz. Muhammed'in eliyle tarihin çöplüğüne atılması ve putların devrilip yıkılması anlamına geldiğini kaydeden Savak, şöyle konuştu:

"Fetihler Mekke'nin fethine benzediği oranda fetih, fatihler de peygambere benzediği ölçüde fatihtir. Mekke'nin fethinde Peygamberimiz gücünün zirvesinde olmasına rağmen intikam yerine bağışlamayı seçerek bütün insanlığa merhamet ve insan hakkı dersi vermiştir. Bize düşen görev, fetih ruhunu yaşatıp, yeryüzünde yaşanılabilir bir dünya, yeni bir dünya için mübadele etmektir. Yeryüzünde yaşanan zulümlerin son bulması için Mekke'nin fethi gibi gönüllerin fetih edilmesi ve dünyaya bu fetih mümin manasıyla yakışan Müslümanlara ihya olması gereken bir fetih olması gerekir."

Program, Bozüyük Mevlana Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği tarafından sema gösterisi, Kuran okunması ve Ramazan ayında teravih namazı kıldıranlara plaket verilmesiyle sona erdi.

- BİLECİKAskere Gidemeyeceğini Öğrenen Genç, İntihar Girişiminde Bulundu Halkbank, 22 Bin TL Maaş Alan Milletvekillerine 10 Bin TL Promosyon Ödemesi Yaptı

Son Dakika! Erdoğan'la Görüşen ABD'li Senatör'den YPG Açıklaması: PKK'nın Politik Koludur