Bingöllü Çobana "Koyunlarla İmtihanı" Ün Getirdi - Son Dakika

Bingöllü Çobana "Koyunlarla İmtihanı" Ün Getirdi

22.03.2019 12:17

Bingöl'ün Solhan ilçesinin Hazarşah köyünde çobanlık yapan ve 8 yıl önce hayvanları çağırırken kaydedilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasıyla ünlenen 63 yaşındaki İlhan Orak, gördüğü ilgiden memnuniyet duyuyor.

ABDULLAH ÇELİK - Bingöl'ün Solhan ilçesinin Hazarşah köyünde çobanlık yapan ve 8 yıl önce hayvanları çağırırken kaydedilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılmasıyla ünlenen 63 yaşındaki İlhan Orak, gördüğü ilgiden memnuniyet duyuyor.

Türkiye, çoban Orak'ı, 8 yıl önce kendisiyle röportaj yapan TRT ekibinin objektifine yansıyan içten tavırları ve hayvanları çağırırken çıkardığı seslerin yer aldığı görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla tanıdı.

Merada gördüğü habercilerin yanına sevinçle koşan ve heyecanla yöneltilen her soruya içtenlikle cevap veren, çıkardığı seslerle hayvanların dikkatini çekmeyi başaramayınca, "Bunlar beni tanımıyor, benimki beni tanıyor." diyerek, mahcubiyetini tebessümle gizleyen Orak, sempatik tavırlarıyla vatandaşın gönlünü kazandı.

Tıraşlı ve takım elbise ile mesleğini sevgiyle sürdüren Bingöllü sempatik çoban Orak ile 8 yıl aradan sonra AA ekibi görüştü.

Orak'ın aynı seslerle yaptığı çağrıya bu kez kendi sürüsü kayıtsız kalmadı.

"O hayvanlar benim değildi, bu hayvanlar benim. Beni tanıyorlar"

Hayvancılıkla geçimini sağlayan 5 çocuk babası Orak, hayvanlarına severek çobanlık yaptığını söyledi.

8 yıl önceki haliyle şimdiki hali arasında yaşlanması dışında bir değişikliğin olmadığını belirterek, o gün yapılan röportajda içinden geldiği şekilde konuştuğunu belirtti.

Görüntülerinin sosyal medyada yer almasının ardından köyde vatandaşların kendisine yoğun ilgi gösterdiğini anlatan Orak, görüntülerdeki koyunların kendisine ait olmadığını, bu nedenle de kendisine bir tepki göstermediklerini dile getirdi.

Orak, "Beni tanımadıkları için sesime gelmediler. O hayvanlar benim değildi, bu hayvanlar benim. Beni tanıyorlar, o yüzden geliyorlar." dedi.

"Görüntülere 'Tıraşlı çoban mı olur?' şeklinde yorumlar yapıldı. Ömrüm çobanlıkla geçti. Çok zahmet gördük eskiden. Şimdi çok şükür hayvancılık yapıyoruz. Bazen arkadaşlar, 'Tıraşlı çobanlık olmuyor.' diyor. Tıraş da oluyorum, çobanlık da yapıyorum. Tıraşıma bakmayın hala da çobanım." ifadelerini kullanan Orak, çobanlığı sevdiğini, çobanlık yapmaktan memnun olduğunu aktardı.

"Köye gelip benimle fotoğraf çektirmek istiyorlar"

Orak insanların kendisini takip etmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Çok memnun kaldım. Allah hepsinden razı olsun. Özellikle öğrenciler ilgi gösteriyor, köye gelip benimle fotoğraf çektirmek istiyorlar, bazen de mesaj gönderiyorlar. Beni beğenenlere teşekkür ediyorum. Hayranlarıma selam gönderiyorum." şeklinde konuştu.

"Bu keçiler benim, o koyunlar benim değildi. Onlar beni tanımıyorlar, benimki beni tanıyor. Şimdi çağırsam gelirler." diyen Orak, yıllar sonra aynı şekilde seslenerek yaptığı çağrısına sürüsü kayıtsız kalmadı.

Orak keçilerin kendisini mahcup etmeden yavrularıyla yanına gelmesi üzerine büyük mutluluk yaşadı.

Köyde yaşayan Şenol Barlı da İlhan Orak'ın sevilen ve sayılan bir kişi olduğunu ifade ederek, "Köyde kimsenin kalbini kırmıyor, elinden geldiğince herkese yardımcı oluyor. Hep güler yüzlüdür. Görüntülerde göründüğü gibidir." diye konuştu.

Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi
Bingöllü Çobana Koyunlarla İmtihanı Ün Getirdi

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bingöllü Çobana 'Koyunlarla İmtihanı' Ün Getirdi - Son Dakika

YORUMLAR (17)
Tüm yorumlar için tıklayınız

Son Dakika

Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor AK Parti'nin İstanbul'da 22 ilçe başkanını görevden aldığı iddia edildi Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisi'ni geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Oyunu kullanan ABD Başkanı'ndan ilginç sözler: Trump adında bir adama oy verdim Azerbaycan tarafından etkisiz hale getirilen İHA'da PKK şüphesi Kuveyt ve Katar'da Hazreti Muhammed'e saygısızlık yapan Fransa'nın ürünlerine boykot Kongrede sahneye çıkan yaşlı kadın Erdoğan'dan ricada bulundu: Damadına benim için sarıl