Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7" - Son Dakika

Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"

26.01.2018 00:01

Blues müziğin Türkiye'deki önde gelen isimleri "Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"de müzikseverlerle bir araya geldi.

Blues müziğin Türkiye'deki önde gelen isimleri "Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"de müzikseverlerle bir araya geldi.

İlk olarak 2014 Haziran'da Alper Durmuş'un öncülüğünde bir araya gelen sanatçılar, Lokalize serisi kapsamında Zorlu PSM - STUDIO'da sahne aldı.

Blues müziğe gönül vermiş müzisyenlere, bas gitarda Özkan Kaya, davulda Soner Doğanca ve klavyede Cevdet Berkay Yavuz eşlik etti. .

Sahnede öncelikle, Durmuş'la birlikte Akın Eldes, Erkan Oğur ve Evrencan Gündüz'den oluşan dörtlü performans sergiledi

Durmuş, sahnede yaptığı konuşmada, "Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7"nin 5 setten oluştuğunu ve her sette 4'er gitaristin sahneye çıktığını söyledi.

Ekibi tek tek tanıtan Durmuş, daha önce düzenlenen 6 gecede olduğu gibi konsere ABD'li blues gitaristi B.B. King'le başlayacaklarını dile getirdi.

Gecede B.B. King, Jimi Hendrix ve Gary Clark gibi yabancı blues gitaristlerinin şarkılarının yanı sıra yerli şarkılar da dinleyenlerin beğenisine sunuldu.

Yaklaşık 4 saat süren gecede ayrıca Batu Mutlugil, Berk Arihan, Cem Çatık, Efe Ekşioğlu, Eray Arbak, Ergin Kandemir, Göksenin Tuncalı, Güray Oskay, Gürkan Özbek, Ozan Yuvarlak, Özgür Hazar, Süleyman Bağcıoğlu, Tanju Eren, Tarkan Mumkule, Uncle James ve Volkan Başaran da performans sergiledi.

Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7
Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7
Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7
Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Blues Gitaristleri Gecesi Vol. 7' - Son Dakika


Son Dakika

İmamoğlu'na geçmiş olsun telefonu eden Bakan Koca, İstanbulluları uyardı: Halkımızı tedbirli olmaya davet ediyorum Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Azerbaycan ordusu Ermenistan'a ait savaş uçağı ve İHA düşürdü Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı Minnoşlar filmi nedeniyle Netflix aboneliklerinde iptaller rekor kırdı Araçla çarpışan motosikletli 2 kardeş, metrelerce sürüklendi 10 yıllık evliliğini tek celsede bitiren oyuncu Mustafa Üstündağ, yeni aşka yelken açtı Hadise'nin ablası Hülya Açıkgöz'den gözdağı: Ben konuşursam Türkiye'ye adım atamazlar