Bolu'da Serada Zambak ve Karanfiller Çiçek Açtı - Son Dakika

Bolu'da Serada Zambak ve Karanfiller Çiçek Açtı

27.03.2018 14:01

Bolu'da serada zambak ve karanfiller çiçek açtıBolu Belediyesi tarafından kentte seracılığı yaygınlaştırmak amacıyla kurulan seralarda üretilen zambak ve sprey karanfiller çiçek açtı.

Bolu'da serada zambak ve karanfiller çiçek açtı

Bolu Belediyesi tarafından kentte seracılığı yaygınlaştırmak amacıyla kurulan seralarda üretilen zambak ve sprey karanfiller çiçek açtı.

Bolulu çiftçilere öncülük etmesi amacıyla Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi iş birliğinde başlatılan seracılık faaliyetleri olumlu sonuç verdi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü'ne bağlı kesme çiçek serasında geçen Eylül ayında dikimi gerçekleşen sprey karanfiller ve zambaklar, rengarenk açtı. Bolu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Aylin Aydın, seralarda üretimi yapılan çiçeklerin gelişimini tek tek incelediklerini ifade ederek, Bu seramız Bolu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü'ne ait 600 metrekare jeotermal suyla ısınan bir kesme çiçek serası. Seramızda biz çiftçilerimize birçok kesme çiçekte örnek olmak istiyoruz. Abant İzzet Baysal Üniversitesi Ziraat ve Doğa Bilimleri Fakültesi ile beraber yürüttüğümüz projemizde gül, cipso (gelin çiçeği), statis (deniz lavantası), gerbera, krizantem, Hüsnü Yusuf, karanfil ve zambak üretimi yapıyoruz. Bunların gelişimini tek tek inceliyoruz. Bolu'da da bunu gerçekten başarılı şekilde yaptığımıza inanıyoruz. Çiftçilerimize halkımıza bunu göstermek istiyoruz. Biz özellikle Bolu'da soğanlı bitki üretimini burada yaygınlaştırmak istiyoruz. Bolu'nun iklimi ve yaygın toprak özellikleri soğanlı bitki üretimine çok uygun. Biz buna zambak ile başladık ama lale soğanı ile devam etmek istiyoruzö dedi.

Bolu'da Serada Zambak ve Karanfiller Çiçek Açtı
Bolu'da Serada Zambak ve Karanfiller Çiçek Açtı
Bolu'da Serada Zambak ve Karanfiller Çiçek Açtı
Bolu'da Serada Zambak ve Karanfiller Çiçek Açtı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bolu'da Serada Zambak ve Karanfiller Çiçek Açtı - Son Dakika


Son Dakika

Güne yükselişle başlayan altının gram fiyatı 501 liradan işlem görüyor Son Dakika! Mesut Yılmaz'ın vefatıyla ilgili hastaneden ilk açıklama: Yaklaşık 2 yıldır kanser tedavisi görüyordu Dolar 8,34 ile rekor tazeledi Fransa'yı kana bulayan Tunuslu mültecinin ilk görüntüsü ortaya çıktı Azerbaycan, 25 sivilin öldüğü Berde'nin intikamını alıyor: Sivilleri vuran 'Smerç' SİHA'larla imha edildi Kanser tedavisi gören sunucu Dilay Kemer hayatını kaybetti Aşk yaşadıkları konuşulan Hilal Altınbilek ve Gurur Aydoğan aynı eve girerken yakalandı 11 yaşındaki erkek çocuğunu ağaca bağlayarak istismar etmeye çalışan sapık, bir ilçeyi ayaklandırdı