Bolu Valisi Ümit'in Deprem Haftası açıklaması - Son Dakika

Bolu Valisi Ümit'in Deprem Haftası açıklaması

03.03.2021 15:03
Bolu Valisi Ümit'in Deprem Haftası açıklaması, System.String[]

Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Artık 'deprem olursa ne yapmalı'dan çok 'deprem olmadan ne yapmalı' bilinci ile hareket ediyor ve bu yönde projeler geliştiriyoruz.

Bolu Valisi Ahmet Ümit, "Artık 'deprem olursa ne yapmalı'dan çok 'deprem olmadan ne yapmalı' bilinci ile hareket ediyor ve bu yönde projeler geliştiriyoruz." dedi.

Vali Ümit, 1-7 Mart Deprem Haftası dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'nin yüzde 92'sinin deprem kuşağında olduğunu anımsatarak, "Nüfusumuzun yüzde 95'i deprem tehlikesi altında, ayrıca büyük sanayi merkezlerimizin yüzde 98'i ve barajlarımızın yüzde 93'ü deprem bölgesinde bulunmaktadır. Dünyanın en etkin deprem kuşaklarından birinin üzerinde bulunan ülkemizde ve ilimizde, geçmişte birçok yıkıcı depremler yaşandığı gibi gelecekte de meydana gelebilecek depremlerle büyük can ve mal kaybına uğrama riski her zaman mevcuttur." ifadelerine yer verildi.

İçişleri Bakanlığı tarafından 2021 yılının "Türkiye Afet Eğitim Yılı" olarak ilan edildiğini de belirten Ümit, bu kapsamda vatandaşların afet öncesinde, afet sırasında ve afet sonrasında yapılması ve uyulması gereken kurallar hakkında bilgilendirilmesi ve farkındalık oluşturulmasının hedeflendiğini kaydetti.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Bolu Valisi Ümit'in Deprem Haftası açıklaması - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Valencia'yı iterek yere düşüren Mahmut Tekdemir'e direkt kırmızı çıktı Valencia'yı iterek yere düşüren Mahmut Tekdemir'e direkt kırmızı çıktı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Irak'ta ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin üssüne roket saldırısı Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Son Dakika: Bakan Koca illere göre haftalık 100 bin kişide görülen vaka sayısını açıkladı Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında önde, Harun penaltı kurdardı! Canlı anlatım Fenerbahçe, Başakşehir deplasmanında önde, Harun penaltı kurdardı! Canlı anlatım Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Annesinin köşe bucak aradığı genç kız, sevgilisinin evinde bulundu Final kararı alan Akıncı dizisindeki harita detayı, Azerileri kızdırdı Final kararı alan Akıncı dizisindeki harita detayı, Azerileri kızdırdı