Boşanma aşamasındaki eşini ve ailesini rehin alan sanığa 46 yıla kadar hapis istemi - Son Dakika

Boşanma aşamasındaki eşini ve ailesini rehin alan sanığa 46 yıla kadar hapis istemi

05.04.2022 21:02

Boşanma aşamasındaki eşini ve ailesini rehin alan sanığa 46 yıla kadar hapis istemi Şişli'de boşanma aşamasındaki eşi ile ailesinin binasını basarak silahla rehin alan şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı.

Boşanma aşamasındaki eşini ve ailesini rehin alan sanığa 46 yıla kadar hapis istemi

İSTANBUL - Şişli'de boşanma aşamasındaki eşi ile ailesinin binasını basarak silahla rehin alan şüpheli hakkında yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede şüpheli Tugay Adak hakkında 7 ayrı suçtan 46 yıla kadar hapis cezası talep edildi.

Şişli Kuştepe'de 23 Şubat günü yaşanan olayda, şüpheli Tugay Adak boşanma aşamasındaki eşiyle görüşmek üzere müştekinin ailesiyle birlikte yaşadığı binanın önüne gelmiş, eşinin kapıyı açmaması ve kendisiyle görüşmeyi reddetmesi üzerine silahıyla birlikte eşini ve ailesini rehin almıştı. Olay yerine gelen polisin ikna çabaları sonuç vermeyince devreye Özel Harekat Polisleri girmiş, şüpheli Tugay Adak uzaktan vurularak etkisiz hale getirilmiş ve yaralanan şüpheli hastaneye kaldırılmıştı. Tedavisinin ardından emniyete getirilen şüpheli, buradaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilmiş ve çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Olaya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, müşteki İnci Adak ile şüpheli Tugay Adak'ın boşanma aşamasında oldukları ve şiddetli geçimsizlik nedeniyle ayrı yaşadıkları belirtildi.

Görüşme talebi reddedilince belindeki silahı çıkardı

Hazırlanan iddianamede, müşteki İnci Adak'ın çocuğuyla birlikte aile apartmanında yaşadığı, olay günü şüpheli Tugay Adak'ın ruhsatsız silahıyla müştekinin ailesiyle birlikte yaşadığı binaya geldiği ve müştekiyle görüşmek istediği aktarıldı. Müşteki İnci'nin ve annesi müşteki Saniye Özkan'ın, şüphelinin görüşme talebini reddederek binadan ayrılmasını istediğinin belirtildiği iddianamede, akabinde şüphelinin belindeki silahı çıkardığı ve müşteki Saniye Özkan'a doğrultarak, "Dışarı çık. Yaptığını bütün kahpelikleri anlatacaksınız, yoksa kendimi vururum. Karımı nasıl sattın, kime sattın?" dediği kaydedildi.

"Sizi öldüreceğim buradan kimse sağ çıkamayacak"

İddianamede, şüpheli Tugay Adak'ın sözlerinin üzerine müşteki İnci Adak'ın şüpheli eşine tepki gösterdiği, tepkinin ardından şüphelinin bu kez müşteki eşine "Seni de kendimi de vuracağım" şeklinde tehditte bulunduğu ve müştekilerin içeri çekildiği sırada eve doğru 1 el ateş ettiği aktarıldı. Daha sonra şüphelinin bina kapısını kırarak içeri girdiği, konut dokunulmazlığını ihlal ederek bina içerisinde de 2 el ateş ettiği, müştekilerin evlerinin kapılarına tekmeler savurduğu ve sonrasında binanın üst katı olan teras katına çıkarak müştekilere hitaben, "Sizi öldüreceğim, benim karım namusluydu Saniye, sen namussuz yaptın. Çıkın, vuracağım sizi adiler, sizi öldüreceğim buradan kimse sağ çıkamayacak" şeklinde tehdit ve hakarette bulunduğu aktarıldı.

Şüpheli Tugay Adak'ın olay anında müştekileri alıkoyduğunun da belirtildiği iddianamede, şüphelinin müştekilerin hürriyetini kısıtladığı, olay yerine gelen polis ekiplerince etkisiz hale getirildiği, alınan savunmasında suçlamaları dolaylı olarak kabul ettiği ve müştekiler İnci Adak, Durmuş Ali Özkan, İpek Balta, Neriman Özkan, Saniye Özkan, Yaren Özkan'ın ise kendilerini silahla tehdit eden, alıkoyan, hakarette bulunan, konut dokunulmazlığını ihlal ederek mala zarar veren şüpheliden şikayetçi oldukları kaydedildi.

10 yıl 11 aydan 46 yıl 6 aya kadar hapsi istendi

Hazırlanan iddianamede şüpheli Tugay Adak hakkında zincirleme şekilde 'silahla tehdit', 'korku, kaygı veya panik oluşturabilecek tarzda silahla ateş etme', 'mala zarar verme', 'ruhsatsız silah bulundurma', 'hakaret', 'nitelikli olarak konut dokunulmazlığını ihlal etme', 'cebir, tehdit veya hile kullanarak kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' suçlarından toplamda 10 yıl 11 aydan 46 yıl 6 aya kadar hapis cezası talep edildi.

YORUMLAR
500
Boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürülen kadın, son yolcuğuna uğurlandı Boşanma aşamasındaki eşi tarafından öldürülen kadın, son yolcuğuna uğurlandı Kendisini terk eden eşini silahla yaralayan sanığa 'haksız tahrik' indirimiyle 13 yıl hapis Kendisini terk eden eşini silahla yaralayan sanığa 'haksız tahrik' indirimiyle 13 yıl hapis
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Boşanma aşamasındaki eşini ve ailesini rehin alan sanığa 46 yıla kadar hapis istemi - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement