Boyabat'ta, "Aile ve Çocuk Eğitimi" Konferansı - Son Dakika

Boyabat'ta, "Aile ve Çocuk Eğitimi" Konferansı

04.03.2015 10:39
Boyabat'ta,

Beyin gelişim uzmanı ve araştırmacı yazar Ali Erkan Kavaklı, Boyabat'ta "Başarı ve Motivasyon", "Aile ve Çocuk Eğitimi" konulu konferans verdi.

Beyin gelişim uzmanı ve araştırmacı yazar Ali Erkan Kavaklı, Boyabat'ta "Başarı ve Motivasyon", "Aile ve Çocuk Eğitimi" konulu konferans verdi.

Ensar Vakfı Boyabat Şubesi'nin daveti üzerine ilçeye gelen Kavaklı, Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde 8. ve 12. sınıf öğrencilerine "Başarı ve Motivasyon " konulu konferans, yetişkinlere de "Aile ve Çocuk Eğitimi" konulu konferans verdi.

Aile ve Çocuk Eğitimi konferansını Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Boyabat Cumhuriyet Başsavcısı Salih Şengöz, AK Parti İlçe Başkanı Ferhat Yıldız, Ensar Vakfı Boyabat Şubesi Başkanı İbrahim Açıkgöz, daire amirleri ve vatandaşlar dinledi.

Ensar Vakfı Boyabat Şubesi Başkanı İbrahim Açıkgöz, konferans öncesi yaptığı konuşmada, şunları dile getirdi:

"Ensar Vakfımızın misyonu, insani değerlere bağlı bir nesil yetiştirmek amacıyla, nitelikli akademik çalışma ve sürekli proje geliştirerek özelde gençler olmak üzere toplumun tüm sosyal katmanlarına eğitim, yayın, organizasyon faaliyetleriyle hizmet sunan bir vakıf olmaktır. Vizyonumuz ise din ve değerler eğitimi alanında ulusal ve uluslararası düzeyde değerlerine bağlı, entelektüel birikim ve akademik başarısıyla gelecekte söz sahibi olacak en yetkin vakıf olmaktır. Bu misyonumuz ve vizyona bağlı olarak ebeveynlerimizi çocuk eğitimi konusunda bilinçlendirmek,bedenen, fikren ve ruhen daha sağlıklı ve ahlaklı bireyler yetişmesine katkı sunmak amacıyla düzenlenmiş bir programdır. Davetimizi kırmayarak aramızda olan hocamız  Ali Erkan Kavaklı'ya ve tüm katılımcılara hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum."

Ali Erkan Kavaklı, "Çocuklarımızın iyi bir birey olarak yetişmesini istiyorsak öncelikle aile büyükleri şiddet içeren davranışlarda bulunarak kötü örnek olmayacaklar. Şiddet içeren filmler izlemelerine müsaade etmeyeceğiz. Çocuklarımıza camiyi, tarihi ve kültürel değerleri olan yerleri gezdirmeliyiz. Çocuklarımıza sevgimizi verip gönüllerine giremezsek beyinlerine de giremeyiz. Midenin yemeğe ihtiyacı olduğu gibi beynimizin de bilgiye ihtiyacı vardır. Bilgiye ihtiyacı olan beynimizin öğrenme ihtiyacını gideremezsek beyin bizi kötü yollara sevk eder" dedi.

Çocukların televizyon, bilgisayar ve telefon programlarını bilinçli kullanmalarının sağlanması gerektiğini söyleyen Kavaklı, "Çocuklarımız şeffaf bir aile ortamı içinde yetişmelidir. Şiddet, öfke ve yalan olan aile ortamında yetişen çocuklar iki yüzlü insan olarak topluma karışırlar. Çocuklarımıza zaman ayırıp onların ilgi alanlarına, hobilerine ortak olup o konuda arkadaş olmalıyız ki evini ailesini sevip güven kazanmasını sağlamalıyız" diye konuştu.

Kaymakam Ümit Hüseyin Güney, Ali Erkan Kavaklı'yı tebrik ederek Ensar Vakfı Boyabat Şubesi'nin plaketini takdim etti.

Kavaklı, konferans sonrasında okuyucularına kitaplarını imzaladı.

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Boyabat'ta, 'Aile ve Çocuk Eğitimi' Konferansı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Deprem anında küçük kızın duası izleyenlerin boğazını düğümledi: Allah'ım lütfen Allah'ım Son Dakika: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, tüm ailesiyle birlikte koronavirüse yakalandı Yanan aracın içinde bebeğinin de olduğunu öğrenen temizlik işçisi anne, sinir krizi geçirdi Kaybolan ineğini, kalçasına balta saplanmış olarak bulundu Şarkıcı Doğuş'tan kan donduran itiraflar: Birini öldürmeye teşebbüs ettim Bakan Pakdemirli'den Buse Hasdemir itirafı: Nasıl çıkartacağız bu kızı dedim Cumhurbaşkanı Erdoğan onayladı: 39 milyon konut için değer takip sistemi geliyor Kızını arayıp "Cesetleri alın" diyen baba, eşini öldürüp aynı silahla hayatına son verdi