Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak - Son Dakika

Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak

03.10.2019 11:51

Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak Karapınar kasabasında 48 yıllık gelenek sürdürülüyor Karapınar Belediye Başkanı Güneş, " 48 yıllık geleneği sürdürüyoruz"NEVŞEHİR - Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar beldesinde bulunan kahvehanelerde 48 yıldır oyun oynanmıyor.

Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak

Karapınar kasabasında 48 yıllık gelenek sürdürülüyor

Karapınar Belediye Başkanı Güneş, " 48 yıllık geleneği sürdürüyoruz"

NEVŞEHİR - Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar beldesinde bulunan kahvehanelerde 48 yıldır oyun oynanmıyor.

Nevşehir'in Acıgöl ilçesine bağlı Karapınar kasabasında 1971 yılında o dönemin muhtarı ve ihtiyar heyeti tarafından kahvehanelerde oyun oynamak yasaklandı. Aradan geçen 48 yıllık zaman zarfında halen o gelenek devam ettirilirken kasaba halkı ise bu durumdan oldukça memnun.

Karapınar kasabasında kahvehanelerde oturan vatandaşlar kahvelerde oyun oynanmasının 1971 yılında yasaklandığını ve o günden bugüne kadar kasabada bulunan kahvehanelerde oyun oynanmasının yasak olduğunu söyledi. Karapınar'da kahvehanelerde bulunan Mehmet Çiçekli, " Kahvelerde oyun oynanma yasağından son derece memnunuz. Çoluğumuz çocuğumuz oyunla uğraşmıyorlar" dedi. Şakir Soylu ise yaptığı açıklamada çoluk çocuğumuza kötü bir alışkanlık olmasın diye oyun oynatmıyoruz derken Süleyman Şahin isimli vatandaş ise çocuklarımız kötü alışkanlıklardan uzak durması için oyun oynanması yasaklandı ifadelerine yer verdi.

Karapınar Belediye Başkanı Yasin Güneş ise açıklamasında 1971 yılında dönemin muhtarı ve ihtiyar heyeti kahvehanelerde oyun oynamayı yasaklamasının ardından 48 yıldır kasabamızda bulunan kahvehanelerde oyun oynatılmıyor dedi. Güneş, " 1971 yılındaki muhtar ve ihtiyar heyeti bir karar alıyorlar. Bundan sonra kahvehanelerde oyun yasak diyorlar. Buradaki amaç ise vatandaş birbirleriyle sohbet etsin, muhabbet etsin yani boş şeylerle uğraşmasınlar diye bir karar alıyorlar. 1971 yılından beri yani tam 48 yıldır kasabamızda dört kahve var ve dördünde de oyun oynamıyor. Kahvehaneye gelen gençler ise burada birbirleriyle sohbet ediyorlar, gazete ve kitap okuyorlar. Bizde bu 48 yıllık geleneği devam ettiriyoruz" dedi.

Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak
Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak
Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak
Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak

Kaynak: İHA

Son Dakika Genel Bu kasabada kahvelerde oyun oynamak 48 yıldır yasak - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ali Koç: 10 senede üç şampiyonluk verdik, her şeyin değişebileceğini biliyoruz Ali Koç: 10 senede üç şampiyonluk verdik, her şeyin değişebileceğini biliyoruz Pelkas, Başakşehir'e attığı golle efsane Alex de Souza'yı yakalamayı başardı Pelkas, Başakşehir'e attığı golle efsane Alex de Souza'yı yakalamayı başardı Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Ezel dizisinin Ömer'i İsmail Filiz, 'Barbaroslar'a transfer oldu Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Harun Tekin, uzaktan gol yemede rekora doğru koşuyor Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi Son Dakika: Türkiye'de 18 Nisan günü koronavirüs nedeniyle 318 kişi vefat 55 bin 802 yeni vaka tespit edildi İki otomobil çarpıştı, araçlar hurdaya döndü! 9 kişi yaralı İki otomobil çarpıştı, araçlar hurdaya döndü! 9 kişi yaralı Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Türk mankene 'Otel odası' soran PSG'nin yıldızı Kylian Mbappe'nin mesajları ifşa edildi Final kararı alan Akıncı dizisindeki harita detayı, Azerileri kızdırdı Final kararı alan Akıncı dizisindeki harita detayı, Azerileri kızdırdı