Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı - Son Dakika

Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı

06.05.2015 11:12
Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı, System.String[]

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 43'üncü yılında Bursa'da isimlerinin verildiği 'Üç Fidan Parkı'nda anıldı.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan, idam edilişlerinin 43'üncü yılında Bursa'da isimlerinin verildiği 'Üç Fidan Parkı'nda anıldı. 6 Mayıs 1972 tarihinde Ankara Merkez Kapalı Cezaevi'nde idam edilen Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan için Bursa'da isimlerinin verildiği 'Üç Fidan Parkı'ndaki anıtları önünde tören düzenlendi. Nilüfer Belediyesi Başkanı Mustafa Bozbey, Nilüfer Kent Konseyi ve 68'liler Birliği Vakfı üyeleri, Gezmiş, İnan ve Aslan'ın idam saati olan 05.30'da 3 dakikalık saygı duruşunda bulundular. 68'liler Birliği Vakfı Bursa Temsilcisi Betül Kuyucu'nun Adnan Yücel'in "Yeryüzü aşkın yüzü oluncaya dek" şiirini okumasının ardından anma törenine katılanlar ellerinde bulunan karanfilleri Üç Fidan Anıtı'na bıraktılar. Anma törenine katılan Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, "42 yıl önce mücadelelerinden dolayı kimseye zarar vermemiş Deniz, Yusuf ve Hüseyin'i anıyoruz. Onlar Türkiye'nin tam bağımsızlığı için mücadele eden üç fidandı. Bu gençler bağımsızlığın ve barışın sembolüdür. Kimseye ateş açmadılar, kimseyi öldürmediler. Onlar sadece beyinlerinde Türkiye'nin tam bağımsızlık mücadelesini nasıl yürütürüz diye düşünüyorlardı" diye konuştu.

Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı
Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı
Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı
Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Bursa Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan Bursa'da Anıldı - Son Dakika


Son Dakika

Kısıtlamaya uymayan kardeşler terör estirdi: 3 polis yaralı Ellen Page transeksüel olduğunu açıkladı, Elliot ismini aldı Emre Bol'dan Diagne'yle ilgili çirkin yorum: Ülkesinde timsah yiyordu, Türkiye'de topçu oldu Yeni pozlarını paylaşan Hadise'ye beğeni üstüne beğeni yağdı Koronadan daha tehlikeli! Biyoteröristler, virüsler üzerinde çalışan biyologların bilgisayarlarına saldırı gerçekleştirebilir "Millet İttifakı'nın çatı adayı kim olsun?" anketinde ilk iki sırada İmamoğlu ve Yavaş var Yasak aşkın ortaya çıkmaması için ölen sevgilisini giydirip kapı önüne bıraktı Müge Anlı dehşete düştü! Anne, 6 aylık bebeğini tandırda diğerini de boğarak öldürdü