Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar - Son Dakika

Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar

15.07.2013 10:37
Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar, System.String[]

Artnext İstanbul tarafından düzenlenen "Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar" seminerlerine bu hafta Zeynep Sayın ve Emre Zeytinoğlu konuk oldu

ARTNEXT Istanbul'da Şeref Erol'un anlatım ve sunumları ile çağdaş sanat tarihi ve güncel pratikleri üzerine düzenlenen seminerler dizisinin 29 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen oturumunun konuk konuşmacıları Prof. Dr. Zeynep Sayın ve Yrd. Doç. Emre Zeytinoğlu'ydu. Katılımcıların günümüzde ve yakın geçmişte üretilen eserleri alımlayabilmeleri, analiz edebilmeleri ve üzerine düşünce üretebilmelerini hedefleyen seminer programının dokuzuncu oturumunda "Postmodernizm ve Sonrası: Global Dünya Düzeni ve Çağdaş Sanat Pratikleri Eleştirisi" ele alındı.

Seminerin bu bölümünde sanatta bağlamların terk edilişine doğru evrilen postmodernizm ve sonrası sürece odaklanan konuşmacılar, dünyada ve Türkiye'de son zamanlarda yaşanan toplumsal deneyimlerin insan yaşamında ve bunun devamı olarak sanatın kavramsal çerçevesinde yarattığı değişim ve dönüşümlere işaret etti. Değişen dünya koşullarının çağdaş sanat ortamında meydana getirdiği yansımaların genel bir izleğinin oluşturulduğu seminerin bu oturumu, güncel sanat üretimi ve eleştirisine ilişkin detaylandırılacak bir analizin de kapısını araladı.

"Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar" seminer programının Eylül ayında "Günümüz Sanat Pratiklerinin Eleştirel Analizi" başlığı ile devamı getirilecek.

Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici