Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar - Son Dakika

Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar

15.07.2013 10:37
Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar, System.String[]

Artnext İstanbul tarafından düzenlenen "Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar" seminerlerine bu hafta Zeynep Sayın ve Emre Zeytinoğlu konuk oldu

ARTNEXT Istanbul'da Şeref Erol'un anlatım ve sunumları ile çağdaş sanat tarihi ve güncel pratikleri üzerine düzenlenen seminerler dizisinin 29 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilen oturumunun konuk konuşmacıları Prof. Dr. Zeynep Sayın ve Yrd. Doç. Emre Zeytinoğlu'ydu. Katılımcıların günümüzde ve yakın geçmişte üretilen eserleri alımlayabilmeleri, analiz edebilmeleri ve üzerine düşünce üretebilmelerini hedefleyen seminer programının dokuzuncu oturumunda "Postmodernizm ve Sonrası: Global Dünya Düzeni ve Çağdaş Sanat Pratikleri Eleştirisi" ele alındı.

Seminerin bu bölümünde sanatta bağlamların terk edilişine doğru evrilen postmodernizm ve sonrası sürece odaklanan konuşmacılar, dünyada ve Türkiye'de son zamanlarda yaşanan toplumsal deneyimlerin insan yaşamında ve bunun devamı olarak sanatın kavramsal çerçevesinde yarattığı değişim ve dönüşümlere işaret etti. Değişen dünya koşullarının çağdaş sanat ortamında meydana getirdiği yansımaların genel bir izleğinin oluşturulduğu seminerin bu oturumu, güncel sanat üretimi ve eleştirisine ilişkin detaylandırılacak bir analizin de kapısını araladı.

"Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar" seminer programının Eylül ayında "Günümüz Sanat Pratiklerinin Eleştirel Analizi" başlığı ile devamı getirilecek.

Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çağdaş Sanat Pratiklerine Kuramsal Yaklaşımlar - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Beşiktaş, evinde Kasımpaşa'yı 3-0 yendi "Yeni evimizde ilk gecemiz" notuyla paylaştı! Şeyma Subaşı Miami'den ev aldı Direksiyon başında horon oynayan tır şoförünün ehliyetine el konuldu Otomobil yoldan geçen koyun sürüsüne çarptı: 30 koyun telef oldu Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara: Koronavirüs aşısı en erken 25-26 Aralık'ta yapılmaya başlanır Vaka sayısının yüzde yüz arttığı Antalya'da aile içi bulaşlar yüksek Pentagon'un raporu sızdı! Savaş pilotunun çektiği UFO fotoğrafı ortaya çıktı Eski eşini başka adamla görünce gözü döndü! Adamı vurdu, kadını kaçırdı