Çankaya Mizah Festivali - Son Dakika

Çankaya Mizah Festivali

08.06.2012 15:52
Çankaya Mizah Festivali, System.String[]

Çankaya Mizah Festivali Karnaval Yürüyüşü, bol kahkaha, bol eğlence ve Sadri Alışık ile başladı!

Ankara'nın çeşitli mekanlarında ve sokaklarında gerçekleşecek Çankaya Mizah Festivali; 7 Haziran 2012, Perşembe günü Konur Sokak'tan başlayıp Sakarya Caddesi Meydanı'nda sona eren karnaval yürüyüşü ile başladı! Aynı akşam, Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde düzenlenen açılış kokteylinde, Sadri Alışık'ın anısına hazırlanan "Sadri Alışık Belgeseli" konuklarla paylaşılırken, gece Zeki Kayahan Coşkun'un davetlilere sunduğu stand-up gösterisiyle son buldu.

Otoritenin "Gülme!" emrine, 7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında kahkahalarla karşılık veren Çankaya Mizah Festivali; Çankaya Belediyesi, Reklam Yaratıcıları Derneği ve Ankara Üniversitesi'nin destekleriyle gerçekleşiyor.

Organizasyonunu Hayalgücü'nün üstlendiği Çankaya Mizah Festivali programında; Heberler ekibi, yönetmen Yüksel Aksu, "Yangın Var" filminin yönetmeni Murat Saraçoğlu, "dürüst, tarafsız, ahlaksız haber"in adresi "Zaytung" ekibi, Twitter fenomenleri Mesut Bahtiyar, Sami Hazinses ve Eski Solcu, kadın mizahçılar, Penguen dergisi ekibinden Serkan Altuniğne ve Kaan Sezyum, Leman dergisi yazar ve çizerleri, karikatür tarihçisi Turgut Çeviker ve Ateş İlyas Başsoy ile Adnan Akçay sohbetler gerçekleştirecekler.

Mehmet Esen, Yunus Günçe, İlker Gümüşoluk, Serkan Yılmaz, Cem Dinlenmiş, Mesut Süre ile Mahşer-i Cümbüş'ün "stand-up" ve gösterilerini sergileyecekleri festivalde aynı zamanda; Kaan Sezyum'un konuk olacağı "Kısmet Şov" da sahnelenecek. Çankaya Mizah Festivali kapsamında ayrıca, Türkiye'nin en önemli karikatüristlerinden Kenan Yarar ve Tayyar Özkan, performans ve söyleşiyi bir arada sunacakları özel etkinliklerde Ankaralılarla buluşacak.

Çankaya Mizah Festivali kapsamında; "Mizahımızda Çizgi Tipler" adlı sergi, Cem Dinlenmiş'in ve Necati Abacı'nın sergileri, Tayyar Özkan ve Faruken Bayraktare'nin "Hayvanlar Alemi" başlıklı sergileri, Cemil Cahit Yavuz'un "Leke Oyunları" sergisi, Hasan Seçkin'in "Emek Karikatürleri" adlı sokak sergisi ve "Barış Karikatürleri" adlı karma sokak sergisi ise Sakarya Caddesi'nde mizah severlerle buluşacak. Festivalin en özel etkinlerinden biri ise, Yön Sanat Atölyesi'nin, tamamı engelli bireylerden oluşan 12 kişilik kadrosuyla ortaya çıkardığı "Azrail Blöf Yapmaz" oyunu.

7-10 Haziran 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde, sokaklar da geçen seneki gibi hareketli olacak. Sakarya Caddesi ve Yüksel Caddesi'nde kurulacak sahneleri ve sokakları; Ankara Üniversitesi öğrencileri, pandomimciler, sokak oyuncuları, portre karikatürcüleri, meddahlar ve müzisyenler dolduracak. Leman ve Uykusuz dergilerinin standları ile çeşitli karikatür sanatçılarının masaları da Ankaralı mizah severleri ağırlayacak.

Çankaya Mizah Festivali

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Çankaya Mizah Festivali - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Sağlık Bakanı Koca'dan İstanbul uyarısı: Risk devam ediyor Kısıtlamaya uymayan gence ve kimliğini getirerek yasağı delen arkadaşına ceza kesildi Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti Rıdvan Dilmen'den Galatasaray'ın penaltısıyla ilgili olay sözler: Futbolu öldürmek için her şeyi yapıyorlar Aşk iddialarını sürekli yalanlayan Barış Murat Yağcı ve Nisa Bölükbaşı, dudak dudağa görüntülendi İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Koronaya rağmen Şehabettin dedeyi onlarca kişi son yolculuğuna uğurladı