Cbü Rektörü Prof. Dr. Pakdemirli: "Kısa Vadedeki Planlarımız Gerçekleşti" (Fotoğraflı - Son Dakika

Cbü Rektörü Prof. Dr. Pakdemirli: "Kısa Vadedeki Planlarımız Gerçekleşti" (Fotoğraflı

11.01.2012 18:20
Cbü Rektörü Prof. Dr. Pakdemirli:

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof.Dr.Mehmet Pakdemirli, göreve başladığı günden bu yana 13 ay geçtiğini, bu dönemde belirlediği kısa vadeli planlarını gerçekleştirdiğini bildirdi.

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, göreve başladığı günden bu yana 13 ay geçtiğini, bu dönemde belirlediği kısa vadeli planlarını gerçekleştirdiğini bildirdi.

Pakdemirli, Rektörlük Sosyal Tesisleri'nde düzenlediği basın toplantısında 13 aylık dönemde yaptığı çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Rektör Pakdemirli, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği, Bilgisayar Mühendisliği ve Sanat Tarihi bölümlerinin açılmasıyla ilgili işlemlerin tamamlandığını ve 2012 yılında bu bölümlere ilk defa öğrenci alınacağını söyledi.

CBÜ'de bu üç lisans bölümünün yanı sıra 11 tane de ön lisans bölümü açılacağını ifade eden Pakdemirli, Alaşehir Meslek Yüksek Okulu'nda Organik Tarım, Gördes MYO'da Maliye, Kula MYO'da Halkla İlişkiler, Ahmetli MYO'da İnsan Kaynakları Yönetimi, Akhisar MYO'da Makine (Örgün Öğretim) ile Bilgisayar (Örgün Öğretim) bölümünün açılacağını bildirdi.

Pakdemirli, ayrıca Turgutlu MYO'da Kaynak Teknolojisi, Yapı Yalıtım Teknolojisi ile Geleneksel El Sanatları (İkinci Öğretim) ve Salihli MYO'da Özel Güvenlik ve Koruma ile Emlak ve Emlak Yönetimi bölümlerinin açılacağını söyledi.

Pakdemirli, bilimsel stratejik planı yapabilmek için altyapısını güçlendirmekte olan üniversiteye 359 akademik kadro ataması gerçekleştirdiklerini, öğrencilerden alınan kayıt, belge, diploma ücreti gibi ek ücretleri kaldırdıklarını belirtti.

Uluslararası ilişkilere önem verdiklerini dile getiren Pakdemirli, hedeflerinin bilimsel çalışmaları teşvik etmek ve artırmak olduğunu dile getirdi.

Pakdemirli, eğitim kalitesini ve çeşitliliğini artıracaklarını, hizmet kalitesini yükselteceklerini yatırımlara devam edeceklerini ifade etti.

Üniversiteyi 2012 yılı sonuna kadar Bologna kriterlerine tam uyumlu hale getirmeyi hedeflediklerini kaydeden Pakdemirli, 32 bin 789'u ulaşan öğrenci sayısı ile CBÜ'nün her alanda bir hareketlilik içinde olduğunu ifade etti.

Pakdemirli, "13 aylık sürede kısa vadedeki planlarımız yüzde yüz gerçekleşti"

- MANİSA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Cbü Rektörü Prof. Dr. Pakdemirli: 'Kısa Vadedeki Planlarımız Gerçekleşti' (Fotoğraflı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak 00:54 Avrupa Birliği'den gönderilen yangın söndürme uçakları sabah saatlerinde çalışmalara katılacak Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti 00:22 Adana Demirspor, Shkodran Mustafi'yi transfer etmek için harekete geçti Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı 23:40 Milas'taki yangının bölgedeki termik santrallere yaklaşması büyük panik yarattı
Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 23:01 Bizim çocuklar tarih yazmaya devam ediyor! PSG'yi deviren Lille, Fransa Süper Kupası'nın sahibi oldu 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü 22:57 2 yıl önce babasını öldürüp daha sonra serbest kalan şahıs, bu sefer de kardeşini öldürdü Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü 21:09 Milyon takipçisi olan TikTok fenomeni Anthony Barajas, kız arkadaşıyla gittiği sinemada gözünden vurularak öldürüldü
Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi 19:56 Norveç'ten sonra Fransa Plaj Hentbolu Kadın Milli Takımı da bikini giyme zorunluluğuna tepki gösterdi Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi 17:49 Şeyma Subaşı'nın Türk bayraklı paylaşımı büyük tepki topladı! Deniz Akkaya verdi veriştirdi
Advertisement