Cenevre 2 Konferansı'nın Kasım Sonunda Düzenlenmesi Bekleniyor - Son Dakika

Cenevre 2 Konferansı'nın Kasım Sonunda Düzenlenmesi Bekleniyor

Cenevre 2 Konferansı\'nın Kasım Sonunda Düzenlenmesi Bekleniyor
Son Güncelleme: 17.10.2013 14:03

Suriye Başbakan Yardımcısı Cemil: "Cenevre 2 Konferansı büyük olasılıkla 23 24 Kasım'da yapılacak"

Suriye Başbakan Yardımcısı Kadri Cemil, Cenevre-2 Konferansı'nın büyük olasılıkla 23-24 Kasım'da düzenleneceğini söyledi.

Cemil, temaslarda bulunmak için geldiği Moskova'da Dışişleri Bakanlığındaki görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Cenevre-2 Konferansı'nın asıl amacının toplumun bütün kesimlerini temsil eden koalisyon hükümetinin kurulması olduğunu vurgulayarak, Rusya'da yaptığı görüşmeler sırasında konferans tarihinin de görüşüldüğünü ve Cenevre-2'nin büyük olasılıkla 23-24 Kasım'da yapılacağını duyurdu.

Cemil, sadece Suriye'de değil, ülke dışındaki güçlerin de konferansın yapılmasını arzu etmelerinin memnuniyet verici olduğunu söyledi.

Cenevre-2'ye karşı çıkanların da bulunduğunu anlatan Cemil, "Bugünkü gerçek, Cenevre konferansına alternatifin olmayışıdır. Suriye'deki durum bu şekilde devam edemez. Konferans dışında çözüm yolu yoktur" diye konuştu.

Suriye Başbakan Yardımcısı Cemil, koalisyon hükümetinin yolun sonu olmadığını belirterek, "Koalisyon hükümeti, yurt dışı müdahalenin durdurulması, şiddetin sona erdirilmesi ve siyasi diyalog sürecinin başlatılması için bir araçtır" dedi. - Moskova

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Cenevre 2 Konferansı'nın Kasım Sonunda Düzenlenmesi Bekleniyor - Son Dakika


Advertisement