Çetin Soysal İfade Verdi: Yatak Odama Kadar Girmişler - Son Dakika
Güncel

Çetin Soysal İfade Verdi: Yatak Odama Kadar Girmişler

Çetin Soysal İfade Verdi: Yatak Odama Kadar Girmişler

Eski CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal Aslında bu bir anlamda üzücü ama, demek ki birilerinin ayağına sıkı basmışız ki, yatak odamıza kadar girmeye cesaret etmişler Haber-Kamera Yüksel KOÇ İstanbul DHA Eski CHP İstanbul milletvekili Çetin Soysal, milletvekili olduğu 2007-2011 yılları arasında kendisini dinleyenler hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 'Müşteki sıfatı ile ifade verdi.

20.03.2015 17:02
Twitter'da Paylaş Facebook'da Paylaş WhatsApp'da Paylaş

Eski CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal

Aslında bu bir anlamda üzücü ama, demek ki birilerinin ayağına sıkı basmışız ki, yatak odamıza kadar girmeye cesaret etmişler

Haber-Kamera Yüksel KOÇ İstanbul DHA

Eski CHP İstanbul milletvekili Çetin Soysal, milletvekili olduğu 2007-2011 yılları arasında kendisini dinleyenler hakkında yürütülen soruşturma kapsamında 'Müşteki sıfatı ile ifade verdi. Çetin Soysal, ifadesinde, kendisini 2,5 yıl süresince dinleyenlerden şikayetçi olduğunu söyledi; Yatak odama kadar girmişler dedi.

Avukatı Rezan Epözdemir ile birlikte öğle saatlerinde Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı'na gelen Çetin Soysal, milletvekili olduğu dönemde kendisini dinleyenler hakkında Ankara'da yürütülen soruşturma kapsamında ifade verdi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yazdığı talimat üzerine adliyeye gelen Soysal, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Talimat Bürosu Savcısı Naim Öztürk'ün odasına çıktı. Soysal'ın, ifadesinde, kendisini dinleyenlerden şikayetçi olduğu öğrenildi. Kendisini dinleyen kişilerin tespit edilmesi halinde haklarında suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Soysal'ın, 'Bana bildirildiğine göre, Hizbullah terör örgütü bahanesi ile dinlemişler ve milletvekili olduğum için bu sıfatımı da bertaraf etmişlerdir. Şu anda herhangi bir delilim yoktur. Araştırmalara devam etmekteyiz. Eğer bir delil bulursak ayrıca ibraz edeceğim. Şikayetçiyim şeklinde ifade verdiği öğrenildi.

ÇIKIŞTA GAZETECİLERE KONUŞTU

Yaklaşık 1 saat Savcı Naim Öztürk'ün odasında kalan Çetin Soysal, çıkışta basın mensuplarına açıklama yaptı. Soysal, şunları söyledi

'Bugün buraya müşteki sıfatıyla ve özellikle şikayetçi olduğumuz dinleme, teknik takip ve çetelelerin tutulmasına dair Ankara Başsavcılığı'nın bize göndermiş olduğu yazı üzerine geldik. 2007 ve 2011 senesi arasında yürüttüğümüz yoğun siyasi çalışmalarımıza bir anlamda sekte vurmak adına uzun süre dinlendik. Bunu savcılığın bizzat kendisi ifade etti. Bu dinlemeleri, bu teknik takipleri zaten 16 Şubat 2011'de bizler açıklamıştık. Bugün de burada siyasi etkin çalışmalarımı sekteye uğratmaya çalışan bu güç, bu organizasyon, bu derin yapı, ne olursa olsun ortaya çıkarılmalıdır. Sonuna kadar takipçisi olacağız. Yatak odalarımıza kadar giren bu karanlık yapılara karşı bir mücadeleyi götürmek, açıkçası bizim görevimiz diye düşünüyorum. Bundan kaçınmayacağız, bundan ürkmeyeceğiz, bundan korkmayacağız. Sonuna kadar üstüne gideceğiz.

SAYIN CUMHURBAŞKANI ABDULLAH GÜL DE VAR

Hizbullah ve Zülfü Doğan ismiyle 2 yıl dinlendim. Vahim tarafı da, benimle örtüşmeyecek bir örgütsel yapıyla bağdaştırarak, yasama dokunulmazlığımın olmasına rağmen bunun yapılması, daha vahim bir olay. Tabii bunun bir başka ayağı da İstanbul Savcılığı'nda var. Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili de müşteki olacağız. Orada sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de var.

YATAK ODAMA KADAR GİRMİŞLER

Bu derin yapılanmaların insanların namahremine, yatak odalarına girecek kadar cüretkar tutum ve davranışlarda olması, bir korku imparatorluğu yaratılmaya çalışılması, gerçekten Türkiye adına, Türkiye demokrasisi adına, Türkiye hukuku adına, Türkiye özgürlükleri adına büyük bir ayıp olarak karşımıza çıkıyor.

Ankara İstihbaratı dinlemeyi talep etmiş. Dinlemede mahkemeye verilen isim Zülfü Doğan ve Hizbullah terör örgütü. Ama dinlenen, fotoğrafı çekilen, ortam dinlemesine takılan ben... Yatak odama kadar girmişler. Aslında bu bir anlamda üzücü ama, demek ki birilerinin ayağına sıkı basmışız ki, yatak odamıza kadar girmeye cesaret etmişler.

AVUKAT EPÖZDEMİR ANKARA SAVCILIĞI ORTAYA ÇIKARDI

Avukat Rezan Epözdemir ise müvekkilinin Aralık 2008'den Haziran 2010'a kadar Ankara, Haziran 2010'dan Haziran 2011'e kadar da İstanbul'dan dinlendiğini belirtti. Epözdemir, şöyle konuştu

2007 ile 2011 arasında Çetin Soysal'ı, CHP İstanbul Milletvekili iken, Hizbullah terör örgütünden, yasama dokunulmazlığı olmasına rağmen Zülfü Doğan mahlasıyla dinlemişler. 2,5 yıl boyunca kendisinin yürüttüğü siyasi mücadeleyle hiç bağdaşmayacak bir terör örgütü bahanesiyle -bir de Hizbullah yani - dinliyorsunuz. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na yazıyor, 'Biz bunu tespit ettik, hukuka ve usule aykırı şekilde dinlenmiştir. Zülfü Doğan mahlasıyla, Hizbullah örgütünden' diyor. 'Bu dinlemeler hukuksuzdur' diyor. 'Ankara İstihbarat Şube Müdürlüğü'nün polislerinin talebi, Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi'nin kararıyla dinlemeler yapıldı, şikayetçi misiniz' diye bize geldi. Bugün bir dosya için geldik, şikayetçi olduk. Bir de o dönemki sayın Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün de dahil olduğu bir dinleme süreci var. Oradan da sayın vekili dinlemişler yine. Onunla ilgili önümüzdeki hafta gelip kendisi şikayetçi olacak. Bu sefer İstanbul kaynaklı ve İstanbul merkezli.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Çetin Soysal İfade Verdi: Yatak Odama Kadar Girmişler - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?


Advertisement